MotoNews.pl

Peugeot 2008 Concept przyszłym rywalem dla Nissana Juke?

11 września 2012

Peugeot 2008 Concept 5

Wygląda na to, że Peugeotowi rozwiązał się worek z nowymi pomysłami. Kilka dni temu prezentowaliśmy nowe modele 208 XY i 208 GTI, a dziś przed południem zupełnie nowy koncept supersamochodu Pegueot Onyx. Tymczasem francuski producent już chwali się nowym studium.

Koncept Peugeot 2008 to prototyp, który zostanie zaprezentowany pod koniec tego miesiąca podczas Międzynarodowej Wystawy Samochodowej w Paryżu. Jest ewolucyjnym rozwinięciem koncepcyjnego pojazdu o nazwie Urban Crossover, który w kwietniu zadebiutował na Auto China w Pekinie.

W przeciwieństwie do pozostającego w sferze fantazji Onyxa, 2008 Concept ma zapowiadać, jak będzie wyglądać nowy crossover reprezentujący francuskiego producenta w segmencie B. Co oznacza, że Nissan Juke będzie mieć nowego konkurenta. Skąd mamy taką pewność? Stąd, że szpiedzy magazynu Carscoop niedawno wytropili zakamuflowany prototyp 2008 podczas testów drogowych w Europie i bardzo przypominał on model, jaki Peugeot pokazał dziś na wizualizacjach.

Peugeot 2008 Concept ma rzucające się w oczy nadwozie w kolorze neonowej żółci, którą podkreślono czarnymi akcentami. Bazuje zmodyfikowanej platformie wykorzystywanej w Peugeocie 208.

Producent nie podał, jakiego silnika możemy spodziewać się pod maską nowego crossovera. Wybór jest jednak dość szeroki, może to być 1,2-litrowy VTi, 1,4-litrowy VTi, 1,6-litrowy VTi lub 1,6-litrowy THP o mocy 156 KM, a w przypadku diesli: 1,4-litrowy HDi lub 1,6-litrowy e-HDi o mocy 92 KM. Niewykluczone, że Peugeot zdecyduje się także na stworzenie wariantu z pierwszym napędem hybrydowym koncernu PSA łączącym silnik benzynowy umieszczony przy przedniej osi i elektryczny zamontowany przy tylnej osi.

Zdjęcia: Peugeot, Carscoop, opracowanie: BM