MotoNews.pl
REKLAMA

Peugeot GTi Concept

20 lutego 2012

Marka, model | ,
Peugeot GTi Concept 14

Kolejnym, nowym modelem koncepcyjnym Peugeota po XY Concept, jaki zostanie pokazany podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, będzie GTi Concept. Jest sportową wariacją na temat produkcyjnego Peugeota 208 i hołdem dla legendarnego Peugeota 205 GTi. Jego nadwozie polakierowano na głęboki, intensywny odcień czerwieni z czarnymi refleksami. Efekt ten uzyskano nakładając czarną siatkę między kolejne warstwy lakieru. Dolną część atrapy chłodnicy ozdobiono motywem flagi francuskiej. Do tego dodano czarne elementy. Peugeota GTi Concept udekorowano także 18-calowymi, czerwonymi obręczami z lekkich stopów. Taki sam kolor mają chromowane, podwójne końcówki rur wydechowych.

Wnętrze kabiny również jest czerwono-czarne, z wykończeniami ze skóry nappa (częściowo perforowanej), tkanin, alcantary i aluminium.

Peugeot GTi Concept zostanie wyposażony w 1,6-litrowy silnik zapożyczony z modelu RCZ THP 200 współpracujący z 6-biegową skrzynią ręczną.

Rozstaw kół poszerzono o 36 mm w porównaniu do seryjnego Peugeota 208, pojazd otrzymał także sportowy spojler i nowy układ hamulcowy z tarczami o średnicy 302 mm z przodu 249 mm z tyłu i czerwonymi zaciskami.

Zdjęcia: Peugeot, opracowanie: BM
REKLAMA
REKLAMA