MotoNews.pl

Citroen DS4 Racing – koncept o gorącej krwi

24 lutego 2012

Marka, model | ,
Citroen DS4 5

Citroen wciąż pracuje nad poszerzeniem linii modeli DS. Najnowszym członkiem tej rodziny jest koncepcyjny pojazd DS4 Racing, który zadebiutuje już za kilka dni podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie.

Citroen DS4 Racing to „dziecko” inżynierów z Citroen Racing doświadczonych w zmaganiach w ramach serii WRC i pracujących już wcześniej nad modelem DS3 Racing. Koncepcyjny Citroen DS4 Racing wyróżnia się komponentami nadwoziowymi wykonanymi z włókna węglowego, takimi, jak przedni splitter, dyfuzor czy poszerzone nadkola. Pod maską pracuje stworzony przez Citroen Racing, 1,6-litrowy silnik benzynowy turbo o mocy 256 KM, co jest najlepszym wynikiem w tej kategorii wśród wszystkich seryjnych modeli producenta. Emisję CO2 utrzymano natomiast na poziomie 155 g/km.

Inżynierzy z Citroen Racing zmodyfikowali zawieszenie i układ jezdny seryjnego Citroena DS4. Zawieszenie obniżono o 35 mm, rozstaw kół poszerzono o 55 mm z przodu i 75 mm w tyle. Układ hamulcowy obejmuje m.in. specjalne tarcze o średnicy 380 mm zamontowane w przedniej części samochodu, które zaopatrzono w 4-tłoczkowe zaciski. Koncept porusza się również na większych oponach w rozmiarze 235/40 zamontowanych na 19-calowych obręczach.

Nadwozie DS4 Racing polakierowano na odcień matowej szarości, natomiast dach i felgi są dwubarwne.

Zdjęcia: Citroen, opracowanie: BM