MotoNews.pl

Citroen DS3 Cabrio i Citroen DS3 Electrum – paryskie premiery

01 października 2012

Citroen DS3 Electrum 1

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu Citroen chwali się dwoma nowymi członkami rodziny DS3. Jednym z nich jest DS3 Cabriolet ze składanym dachem, a drugim koncepcyjny DS3 Electrum z ekologicznym napędem elektrycznym.

Citroen DS3 Cabrio
Nowy kabriolet ma wszystkie atuty bazowego modelu DS3:  zdecydowaną stylistykę, wyrafinowane detale i oferuje niezapomniane wrażenia z jazdy wzmocnione możliwością poczucia podmuchu wiatru we włosach. Składany dach został wykonany z tkaniny i może mieć jeden z trzech odcieni: czarny, niebieski lub brązowy z monogramem DS. Dach można składać i rozkładać elektrycznie, jeśli pojazd nie przekracza prędkości 120 km/h. Nowy model może przewieźć w komfortowych warunkach pięć osób. Zgodnie z zapewnieniami producenta oferuje także najbardziej pojemny bagażnik w swojej kategorii pojazdów.

Citroen DS3 Cabriolet będzie powstawać we francuskiej fabryce w Poissy, a w salonach sprzedaży pojawi się w przyszłym roku. Będzie także występować w bardziej ekologicznym wariancie emitującym 99 g dwutlenku węgla na kilometr.

Zapraszamy także do lektury poprzedniego artykułu prezentującego szczegółowo Citroena DS3 Cabrio.

Citroen DS3 Electrum

Koncepcyjny DS3 Electrum wyróżnia się innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi, w tym napędem Full Electric. Elektryczny układ napędowy modelu ma szczególną, kompaktową budowę, dzięki której nie ogranicza przestronności samochodu. Na napęd składają się dwa silniki elektryczne o mocy 65 kW każdy. Zostały zamontowane przy osi przedniej DS3 Electrum. Zasila je bateria litowo-jonowa Panasonic o mocy 17,5 kWh.

Citroen DS3 Electrum w cyklu mieszanym ma zasięg 120 km. Pod klapka wlewu paliwa kryje gniazdo ładowania baterii, które są również przystosowane do szybkiego ładowania (w tym trybie ładują się w 80% w ciągu pół godziny).

Zmiany w modelu DS3

Przy okazji wystawy w Paryżu francuski producent ogłosił również, że wprowadza zmiany w stylu i wyposażeniu bazowego modelu DS3. Będzie można go nabyć w dwóch nowych kolorach dachu: szarym, dostępnym dotychczas w modelu DS3 Racing lub niebieskim. Wśród dostępnych odcieni lakieru nadwozia pojawił się nowy kolor: zmysłowa czerwień Rubi. Klienci będą mogli także wybrać nowe, 16-calowe obręcze w kolorze niebieskim.

Zmiany w wystroju wnętrza DS3 to tapicerka w nowych kolorach: szarym i niebieskim oraz nowe elementy wykończeniowe w odcieniach: niebieskim, brązowym lub szarym.

 

Zdjęcia: Citroen, opracowanie: BM