MotoNews.pl

Światowe premiery w Genewie: smart Brabus electric drive i smart Brabus ebike

01 marca 2012

smart BRABUS electricdrive2

Na genewskiej wystawie znany tuner Brabus przedstawi swoją wersję modelu smart fortwo electric drive oraz roweru smart ebike.

Smart Brabus electric drive odznacza się mocą 60 kW i maksymalnym momentem obrotowym 135 Nm. Został wyposażony w sportowe zawieszenie Brabusa przybliżające podwozie o około 10 mm do asfaltu drogi w porównaniu z seryjną wersją fortwo. W modelu zamontowano także specjalny moduł projektu Brabusa imitujący dźwięk silnika i sportową kierownicę Brabusa z manetkami do zmiany biegów. Klatkę bezpieczeństwa tridion i obudowy lusterek bocznych smarta Brabusa fortwo electric drive polakierowano na odcień neonowej zieleni, a reszta elementów nadwozia, łącznie z atrapą chłodnicy, ma kolor czarny. Wygląd zewnętrzny uzupełniają: ciemne reflektory Brabusa, obręcze z lekkich stopów Brabus Monoblock VII – 16-calowe z przodu i 17-calowe z tyłu oraz zestaw poprawiający aerodynamikę Brabus Xclusice. Składają się na niego: nowy spojler przedni i specjalna wstawka we fartuchu tylnym z podwójnymi światłami. Wnętrze utrzymano również w neonowej zieleni i wykończono skórą i stalą szlachetną.

Niecodzienny rower smart Brabus ebike może rozwinąć prędkość do 45 km/h, a jego produkcyjna wersja ma wejść do sprzedaży pod koniec tego roku.

Zdjęcia: Daimler, opracowanie: BM