MotoNews.pl

Światowe premiery w Genewie: smart Brabus electric drive i smart Brabus ebike

01 marca 2012

Marka, model | ,
smart BRABUS electricdrive2

Na genewskiej wystawie znany tuner Brabus przedstawi swoją wersję modelu smart fortwo electric drive oraz roweru smart ebike.

Smart Brabus electric drive odznacza się mocą 60 kW i maksymalnym momentem obrotowym 135 Nm. Został wyposażony w sportowe zawieszenie Brabusa przybliżające podwozie o około 10 mm do asfaltu drogi w porównaniu z seryjną wersją fortwo. W modelu zamontowano także specjalny moduł projektu Brabusa imitujący dźwięk silnika i sportową kierownicę Brabusa z manetkami do zmiany biegów. Klatkę bezpieczeństwa tridion i obudowy lusterek bocznych smarta Brabusa fortwo electric drive polakierowano na odcień neonowej zieleni, a reszta elementów nadwozia, łącznie z atrapą chłodnicy, ma kolor czarny. Wygląd zewnętrzny uzupełniają: ciemne reflektory Brabusa, obręcze z lekkich stopów Brabus Monoblock VII – 16-calowe z przodu i 17-calowe z tyłu oraz zestaw poprawiający aerodynamikę Brabus Xclusice. Składają się na niego: nowy spojler przedni i specjalna wstawka we fartuchu tylnym z podwójnymi światłami. Wnętrze utrzymano również w neonowej zieleni i wykończono skórą i stalą szlachetną.

Niecodzienny rower smart Brabus ebike może rozwinąć prędkość do 45 km/h, a jego produkcyjna wersja ma wejść do sprzedaży pod koniec tego roku.

Zdjęcia: Daimler, opracowanie: BM