MotoNews.pl

Dacia Sandero Stepway 2

07 marca 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Dacia Sandero Stepway2 5

Stepway, traperska wersja Sandero, pojawia się obecnie w nowej odsłonie jako Stepway 2 o jeszcze bardziej wyrazistym stylu. Do dostępnych obecnie metalizowanych kolorów nadwozia (czerwień ognista, szary platynowy i szary Comete), dochodzi teraz brązowy Cajou zapożyczony od Dustera i zapewniający bardziej sportowy wygląd.

Wnętrze Sandero Stepway 2 zostało całkowicie zmienione, aby podkreślić jego traperskie zacięcie: oznakowanie Stepway, nowa tapicerka ze skóry ekologicznej łączonej z tkaniną, kieszenie z siatki itd. Klient ma obecnie wybór między dwoma wystrojami wnętrza

w zależności od preferowanego dominującego koloru – pojawiającego się na centralnym panelu, klamkach, pasach bezpieczeństwa, bokach siedzeń i przeszyciach: szarego dla zwolenników dyskrecji i czerwonego dla ludzi z pasją. Dostępny w opcji pakiet skórzany obejmuje skórzaną tapicerkę (łączoną ze skórą ekologiczną) oraz pokrytą czarną skórą kierownicę i gałkę dźwigni zmiany biegów.

Sandero Stepway 2 oferuje nowe radio z pilotem przy kierownicy i możliwością podłączenia urządzeń zewnętrznych za pomocą gniazd USB i Jack w panelu oraz z telefonicznym zestawem Bluetooth®.
Na niektórych rynkach pojawi się nowy silnik 1,6 litra 105 KM na bioetanol, spełniający kryteria znaku Dacia ECO², łączący wysoką moc z poszanowaniem środowiska.

Zdjęcia: Dacia