MotoNews.pl

Nowa Dacia Logan i Dacia Sandero

19 września 2012

Kategoria | Premiery  Targi
Dacia Sandero 5

Dacia postanowiła wykorzystać okazję, jaką jest jedna z najważniejszych na naszym kontynencie wystaw motoryzacyjnych, czyli rozpoczynający się 27 września Międzynarodowy Salon Samochodowy w Paryżu, by przedstawić nowe odsłony modeli Logan i Sandero. Uważamy, że czas już najwyższy na to – Logan pojawił się na rynku w 2004 roku i od tego czasu przeszedł tylko jeden, drobny face lifting w 2008 roku. Mini SUV Sandero natomiast “pokutuje” na rynku w tej samej wersji od pięciu lat.

Producent zapowiada, że nowe odsłony modeli Logan i Sandero będą się wyróżniać wyrazistym i atrakcyjnym designem i na dowód prawdziwości swych słów opublikował już nawet serię zdjęć. Oba modele mają podobny stylistycznie przód nadwozia z dużym logo marki umieszczonym na atrapie chłodnicy. Nowy kształt kloszy reflektorów i osłon chłodnicy mają nadać obu pojazdom bardziej wyrazisty wygląd. Z profilu wyraźnie zaznaczono linie boczne i mocniej zarysowano nadkola oraz wklęsłości boków. Projektanci Dacii twierdzą także, że proporcje między panelami nadwoziowymi a powierzchniami ze szkła dają wrażenie solidności.

Zarówno we wnętrzu rodzinnej Dacii Logan, jak i 5-drzwiowego Sandero zastosowano nową deskę rozdzielczą, która może występować w dwóch wersjach kolorystycznych : dwubarwnej lub ciemnografitowej. Wskaźnikom i zegarom nadano nowoczesny styl, stare przełączniki wymieniono na funkcjonalne rozwiązania nowej generacji. Kabinę ozdobiono chromowanymi detalami, takimi jak: oprawy wskaźników, obramowania nawiewów i wstawka na gałce dźwigni zmiany biegów. Kolorowa wstawka na konsoli środkowej jest dopasowana do odcienia wykończeń wewnętrznych klamek drzwi i ozdobnej wstawki na kierownicy.

Nowe modele pojawią się w polskich salonach sprzedaży na przełomie 2012 i 2013 roku. Niestety nie znamy jeszcze nowego zakresu cenowego Dacii Logan i Dacii Sandero. Nie wiemy również jeszcze, jak prezentować się będzie ich gama silnikowa i czy ulegnie zmianie.

Zdjęcia: Dacia, opracowanie: BM