MotoNews.pl

Ford Focus Electric, pierwszy model Forda o napędzie elektrycznym, rusza w świat

07 marca 2012

Marka, model | ,
Ford Focus Electric 3

Ford proponuje gościom tegorocznego salonu samochodowego Genewa 2012 okazję wypróbowania Forda Focus Electric, pierwszego modelu amerykańskiego koncernu z napędem elektrycznym. Maksymalny zasięg elektrycznego Forda Focus wynosi 160 kilometrów, samochód napędzany jest zestawem akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 23 kWh, a ich pełne ładowanie po podłączeniu do odpowiedniego gniazda zasilania trwa od trzech do czterech godzin.

„Wierzymy, że emocje towarzyszące premierze nowego Forda Focus Electric, pojazdu dopracowanego do perfekcji pod względem technicznym i taniego w eksploatacji, jeszcze wzrosną po tym jak nasi klienci przekonają się, że jego osiągi i sprawność nie ustępują samochodom z napędem konwencjonalnym,” powiedział Stephen Odell, prezes i dyrektor generalny Ford of Europe.

Ford Focus Electric, o konstrukcji opartej na usportowionym pięciodrzwiowym, napędzanym konwencjonalnie, Fordzie Focus, nie ustępuje mu pod względem prowadzenia, zachowania na drodze czy skuteczności hamowania. Brak benzynowej czy wysokoprężnej jednostki napędowej oraz znakomita charakterystyka aerodynamiczna zapewniają ciszę i komfort podróżującym.

Ford Focus Electric wyposażony będzie w zaawansowany, sterowany głosem, system komunikacji samochodowej SYNC, z funkcjami, które przygotowano z myślą o maksymalnej ekonomice jazdy samochodem z napędem elektrycznym. Nasi goście będą się o tym mogli przekonać osobiście podczas jazd próbnych.

„Pakiet inteligentnych technologii informacyjnych przygotowanych dla kierowcy, zmieni sposób myślenia naszych klientów o wykorzystaniu energii i ich potrzebach transportowych,” dodał Odell.

Ford Focus Electric będzie okrętem flagowym nowej rodziny elektrycznych pojazdów Forda i dołączy do coraz większej rodziny pojazdów wyposażonych w technologię spod znaku ECOnetic – bezkonkurencyjnych lub zaliczanych do najlepszych w swoim segmencie pod względem zużycia paliwa.

Zdjęcia: Ford