Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
ffffe
4.10

Ford Focus

Ford Focus '2004Ford Focus '2004Ford Focus '2004Ford Focus '2004

Ford Focus jest następcą modelu Ford Escort. Jest to pierwszy model Forda zaprojektowany w stylu New Edge Design, w ślad za którym poszły pozostałe konstrukcje tego niemieckiego producenta. Auto cieszyło się niezwykłą popularnością, a w latach 2000-2001 było nawet najczęściej sprzedawanym autem na świecie.

Pierwsza generacja Focusa ujrzała światło dzienne w 1998 roku. Początkowo był dostępny jako trzy- i pięciodrzwiowa limuzyna, następnie także jako czterodrzwiowy hatchback, pięciodrzwiowe kombi i kompaktowy van i dwudrzwiowe cabrio.

W 2001 roku Focus przeszedł modernizację, zyskując nowe reflektory ze zintegrowanymi kierunkowskazami, nowe zderzaki i szczegóły wykończeniowe wnętrza. Do oferty doszły także nowe silniki i sportowe fotele Recaro. Od 2002 roku dostępna jest także wersja z napędem gazowym oraz wersja ze sportowym zacięciem czyli Ford Focus RS.

Zaprezentowany na początku 2010 roku podczas Detroit Motor Show Ford Focus trzeciej generacji trafił do produkcji w grudniu tego samego roku, a wiosną 2011 roku trafił do salonów w Europie.

Od 2018 roku dostępna jest już czwarta generacja tego popularnego modelu.

Ceny nowych modeli

Ford Focus - Fotogalerie

Ostatnie 30 wiadomości związane z Ford Focus:

Wszystko o nowym Fordzie Focusie ST

Ford-Focus-ST-2019Nowy Focus ST w swoich założeniach opiera się na dynamice i świetnych własnościach jezdnych Forda Focusa czwartej generacji. Nowy model jest dostępny w wersji z 5-drzwiowym nadwoziem oraz kombi. Architektura Focusa ST, oparta na nowej ...

Zelektryfikowana linia pojazdów Forda podczas Go Electric w Amsterdamie

Ford-GoFurther-2019 3Nowa gama modeli, prezentowanych pod wspólnym emblematem Ford Hybrid, jest napędzana przez zaawansowane, hybrydowe układy napędowe: miękkie i pełne hybrydy oraz hybrydy, zwiększające oszczędność paliwa i dające lepsze wrażenia z jazdy ...

Ford zaprezentuje Fiestę i Focusa EcoBoost Hybrid

Ford zaprezentuje Fiestę i Focusa EcoBoost Hybrid Ford przedstawi istotne informacje dotyczące elektryfikacji samochodów osobowych, pojazdów użytkowych i SUV-ów na specjalnym wydarzeniu "Go Further", które odbędzie się 2 kwietnia 2019 roku w Amsterdamie.

Ford Focus liderem bezpieczeństwa wśród kompaktów

Ford Focus liderem bezpieczeństwa wśród kompaktów Ford Focus uzyskał maksymalną liczbę 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. Focus jako jeden z pierwszych modeli został poddany nowym, bardziej restrykcyjnym kryteriom oceny poziomu bezpieczeństwa.

Nowy Ford Focus bardziej przyjazny dzieciom

Ford-Focus-More-Space 3Czy wiesz, że dziecko w wieku szkolnym rośnie średnio 6 centymetrów rocznie? W okresie najszybszego wzrostu, dzieci mogą w ciągu jednego roku urosnąć nawet 16 cm… w skokach wzrostu do pół centymetra w ciągu jednej nocy. Oznacza to, ...

Flotowe kombi z dobrym wyposażeniem

Flotowe kombi z dobrym wyposażeniem Samochody flotowe są coraz lepiej wyposażone nie tylko ze względu na wygodę kierującego. Dłuższa lista udogodnień skutecznie podwyższa wartość rezydualną pojazdu, a dodatkowe systemy bezpieczeństwa wpływają na wysokość składki ubezpieczeniowej.

Pozostałe artykuły ...