MotoNews.pl

Infiniti prezentuje Concept LE w wersji przedprodukcyjnej

06 kwietnia 2012

Marka, model | ,
Infiniti LE Concept 20

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w ramach New York International Auto Show Infiniti pokazało premierowo swojego pierwszego, luksusowego i sportowego sedana o zerowej emisji zanieczyszczeń. Infiniti Concept LE wyposażono w zaawansowane elektronikę i system ładowania bezprzewodowego. Produkcyjna wersja studium LE pojawi się w salonach sprzedaży w ciągu dwóch najbliższych lat i ma w dużym stopniu przypominać pojazd zaprezentowany wczoraj w Nowym Jorku.

Najważniejsze cechy konceptu Infiniti LE to:

  • styl luksusowego sedana łączący cechy charakterystyczne dla marki z dobrą aerodynamiką i wydajnością pojazdu z napędem elektrycznym,
  • wyjątkowe przyspieszenie zapewniające zupełnie nowe wrażenia z jazdy,
  • wykorzystanie najnowszej, kompaktowej baterii litowo-jonowej 24 kWh
  • wyciszone, luksusowe wnętrze wyposażone w rozwiązania komunikacyjne najnowszej generacji, osobistego asystenta kierowcy i funkcje pozwalające na kontrolę nad napędem elektrycznym,
  • innowacyjny i intuicyjny, bezprzewodowy system ładowania z inteligentnym asystentem parkowania.

Kompaktowa platforma Infiniti LE zapewnia dużo przestrzeni dla pasażerów dzięki umieszczeniu akumulatorów pod podłogą kabiny pasażerskiej. Takie umiejscowienie baterii obniża również środek ciężkości pojazdu, pozytywnie wpływając na łatwość prowadzenia i pozwala zwiększyć pojemność bagażnika bez uszczuplania przestrzeni przeznaczonej dla pasażerów na tylnej kanapie.

Wnętrze kabiny to połączenie luksusu z nowoczesnym instrumentarium dla kierowcy. Wskaźniki mają cyfrowe wyświetlacze połączone z „analogowymi” przełącznikami. W środkowej części deski rozdzielczej znajduje się podwójny wyświetlacz z procesorem Intel Atom. Wykończenia eleganckich, wzmocnionych foteli i drzwi nawiązują do japońskich tradycji – ich wygląd zainspirował „eriashi” – „kołnierz” japońskiego kimona. Fotele pokryto siatkowo-zamszową tapicerką z fioletowymi akcentami i bocznymi wykończeniami ze sztucznej skóry.

O łączność ze światem w Infiniti LE dbają najnowsze rozwiązania marki, takie jak Infiniti Personal Assistant, czyli osobista usługa serwisowa 24 godziny na dobę, system nawigacji i funkcja wyszukiwania miejsc godnych uwagi. Koncept wyposażono również w zaawansowany, bezprzewodowy system ładowania – pierwsze produkcyjne rozwiązanie tego typu do zastosowania w warunkach domowych. Ponadto, Infiniti Concept LE posiada inteligentny system wspomagania parkowania z systemem kamer Around View.

Zdjęcia: Infiniti, newspress, opracowanie: BM