MotoNews.pl

Infiniti Q50: nowy model, nowa nazwa, nowy silnik…

12 marca 2013

Infiniti Q50 22

Główną atrakcją stoiska Infiniti w Genewie jest pierwszy model z nowej linii Q – sedan Q50. Pokazywany premierowo model należy do segmentu D premium, a Infiniti chwali się od razu dwoma wariantami. Pierwszy z nich do Hybrid wyposażony w napęd hybrydowy o łącznej mocy 364 KM. Drugi napędza 2,2-litrowy silnik wysokoprężny – pierwszy 4-cylindrowy diesel marki, charakteryzujący się mocą 170 KM i maksymalnym momentem obrotowym 400 Nm. Emituje tylko 115 g CO2 na kilometr i zużywa 4,4 l oleju napędowego na 100 km. Infiniti Q50 będzie oferowane z napędem na tylną oś i przekładniami: manualną i automatyczną. Model wyposażony we wspomniany silnik wysokoprężny rozpędza się z miejsca do 100 km/h w mniej niż 9 sekund, wersja hybrydowa wykonuje sprint do „setki” w 5,5 sekundy.

Stylistykę Infiniti Q50 dostosowano do gustów klientów europejskich. Samochód ma charakterystyczne reflektory przypominające nieco ludzkie oczy oraz typowy dla modeli tej marki, podwójny łuk atrapy chłodnicy. Zastosowano w nim nowoczesne technologie, takie jak układ bezpośredniego sterowania adaptacyjnego, system cyfrowy oferujący szerokie możliwości dostosowania panelu sterująco-informacyjnego do potrzeb kierowcy, czy system Active Lane Control utrzymujący pojazd na wybranym pasie ruchu.

Wystawowe Infiniti Q50 mają ciekawy kolor nadwozia o nazwie Hagane – ma przypominać odcień stali, z jakiej wytwarza się tradycyjne miecze w Japonii. Ten lakier będzie dostępny wyłącznie dla modelu Q50.

Infiniti Q50 pojawi się w europejskich salonach sprzedaży tej jesieni.

Zdjęcia: Infiniti, newspress.co.uk, opracowanie: BM