MotoNews.pl

Renault Grand Kangoo

10 kwietnia 2012

Kategoria | Premiery
Renault Grand Kangoo 9

Renault świętuje początek wiosny dodając nowy model do serii Kangoo. Nowe Grand Kangoo będzie dostępne w wersji pięcio- i siedmioosobowej. Większy wariant ma dwa niezależne, tylne rzędy foteli, które można wymontować. Wersja 5-osobowa oferuje przestrzeń bagażową o pojemności 930dm3. Przestrzeń ładunkowa licząc od oparć przednich foteli wynosi 3400 dm3 i można ją jeszcze zwiększyć składając fotel pasażera siedzącego obok kierowcy.

W wersji siedmioosobowej dwa indywidualne fotele w trzecim rzędzie są identyczne z tymi, jakie zastosowano w drugim rzędzie foteli w modelu Scenic. Można je ustawić w różnych pozycjach i są zamontowane na szynach ślizgowych, dzięki czemu przesuwają się do przodu lub tyłu. Grand Kangoo oferuje pasażerom w tylnym rządzie największą w tej klasie przestrzeń na kolana (145 mm). Dwóch pasażerów zajmujących miejsce w trzecim rzędzie może także korzystać ze schowków bocznych i specjalnych głośników należących do pokładowego systemu audio.

Mankamentem pojazdów siedmioosobowym jest często kiepski dostęp do tylnych siedzeń. W Grand Kangoo wsiadać jest łatwiej, dzięki temu, że kanapa w drugim rzędzie składa się w stosunku 60/40 i można ją złożyć na płasko jednym ruchem. Gdy trzeci rząd foteli nie jest zajęty można go pochylić do przodu, by stworzył stolik, całkowicie złożyć lub wymontować z pojazdu.

Napęd Renault Grand Kangoo stanowi 1,5-litrowy silnik dCi w dwóch odmianach – o mocy 90 i 110 KM.

Grand Kangoo został stworzony z myślą o rodzinach, lecz także o klientach biznesowych i instytucjonalnych poszukujących uniwersalnego pojazdu o modułowym układzie wnętrza. Renault rozpocznie zbieranie zamówień na Grand Kangoo już w tym miesiącu, do klientów najpierw trafi wariant siedmioosobowy, a w później pięcioosobowy.

Zdjęcia: Renault, opracowanie: BM