MotoNews.pl

SRT Viper 2013 oficjalnie

10 kwietnia 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
SRT Viper 19

Nowa odsłona Dodge’a Vipera, teraz występującego pod marką SRT, właśnie debiutuje podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Nowym Jorku, a my możemy wreszcie zaprezentować oficjalne zdjęcia i informacje na temat tego modelu.

Pojazd będzie występować w dwóch odmianach: podstawowej (SRT Viper) i wzmocnionej (SRT Viper GTS). Napęd stanowi wykonany w całości z aluminium silnik V10 o pojemności 8,4 litra, mocy 640 KM i maksymalnym momencie obrotowym 813 Nm. Współpracuje z 6-biegową przekładnią manualną Tremec TR6060 ze skróconym czasem przełożenia biegów (z 3,55 do 3,07 s.). Podwozie udoskonalono poprawiając o 50% sztywność skrętną. Standardowe elementy bezpieczeństwa obejmują elektroniczny, wielostopniowy system kontroli stabilności, układ kontroli trakcji oraz nowy 4-kanałowy ABS. W nowym Viperze zastosowano układ hamulcowy Brembo z 4-tłoczkowymi zaciskami na tarczach o średnicy 355 mm.

Wnętrze wykończono zupełnie nowymi materiałami (głównie skórą) i zastosowano w nim również nowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak 7-calowy, kolorowy wyświetlacz, cyfrowy prędkościomierz i system łączności Uconncet Access, czy system audio Harman Kardon.

Pokrycie nadwozia wykonano z włókna węglowego i aluminium oraz zoptymalizowano pod względem charakterystyki aerodynamicznej, dzięki czemu współczynnik oporu powietrza (Cd) wynosi w tym pojeździe 0,364.

Nowy Viper porusza się na oponach Pirelli P Zero, opcjonalnie można go wyposażyć w ogumienie Pirelli P Zero Corsa zamontowanych na 5-ramiennych lub 6-ramiennych obręczach z lekkich stopów.

Nowe wcielenie kultowego supersamochodu będzie produkowane w Avenue Conner Assembly Plant w Detroit – która to fabryka jest domem dla Vipera od 1995 roku.

Zdjęcia: Chrysler, opracowanie: BM