MotoNews.pl

SRT Viper TA 2014 – powstaną tylko 33 egzemplarze

19 marca 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | , , ,
SRT Viper TA 2

W USA właśnie wchodzi do sprzedaży skonfigurowany przez oddział Street and Racing Technology we współpracy z profesjonalnymi kierowcami wyścigowymi, wyjątkowy i dopuszczony do ruchu drogowego model SRT Viper TA (Time Attack). Dawny Dodge Viper od jakiegoś czasu sprzedawany jest pod nową marką, jak wszystkie usportowione modele Grupy Chryslera. W wersji specjalnej TA powstanie zaledwie w 33 egzemplarzach, dostępnych wyłącznie w Ameryce Północnej od trzeciego kwartału tego roku. SRT Viper TA zadebiutuje publicznie 27 marca w Nowym Jorku.

Edycja specjalna Vipera jest przeznaczona dla entuzjastów szaleństw na torze, którzy jednak nie chcą się przesiadać do innego samochodu, by dojechać do domu. Zmodyfikowano w niej zawieszenie korzystając z gotowych komponentów z innych modeli GTS i SRT oraz systemu Bilstein Damptronic pracującego w dwóch trybach i zaopatrzono w obszerny pakiet elementów poprawiających aerodynamikę nadwozia. Niektóre części zawieszenia wykonano z włókna węglowego. Pakiet aerodynamiczny obejmuje: przednie splittery z włókna węglowego, tylny spojler i aplikacje z włókna węglowego w tyle. Pojazd porusza się na oponach Pirelli P Zero Corsa zamontowanych na wyjątkowo lekkich, wieloramiennych obręczach Sidewinder II. Układ hamulcowy bazuje na rozwiązaniach Brembo zwiększających odporność na wysokie temperatury i lepiej rozpraszających ciepło. Zaciski hamulcowe mają czarne, anodyzowane wykończenia z pomarańczowym logo Vipera.

Nadwozie Vipera TA pokryto jaskrawym, pomarańczowym lakierem z czarnymi napisami TA za przednimi kołami i czarnym logo Stryker w przedniej części.

W kabinie znajdziemy wyścigowe fotele Sabelt i sportowe uprzęże 3- lub 6-punktowe. Wnętrze Vipera TA ma kolo czarny z pomarańczowymi akcentami w postaci przeszyć na tapicerce.

Pod maską edycji specjalnej kryje się 8,4-litrowy silnik V10 o mocy 640 KM i maksymalnym momencie obrotowym 813 Nm.

Zdjęcia: Chrysler, opracowanie: BM