MotoNews.pl

MINI Hyde Park i MINI Green Park

21 kwietnia 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
MINI 19

MINI ma ostatnio wyraźną słabość do stolicy Wielkiej Brytanii. Pamiętacie edycje specjalne MINI Baker Street i MINI Bayswater nawiązujące do nazw znanych miejsc w Londynie? No to teraz możecie zapoznać się z kolejnymi limitowanymi seriami związanymi ze słynnymi punktami tej metropolii. Będą to MINI Hyde Park i MINI Green Park.

Obie edycje specjalne będą dostępne dla modeli MINI i MINI Clubman, w następujących wariantach silnikowych:

  • MINI Cooper i MINI Cooper Clubman z jednostką o mocy 90 kW/122 KM
  • MINI Cooper D i MINI Cooper D Clubman z jednostką o mocy 82 kW/112 KM
  • MINI Cooper S i MINI Cooper S Clubman z jednostką o mocy 135 kW/184 KM oraz
  • MINI Cooper i MINI Cooper SD SD Clubman z jednostką o mocy 105 kW/143 KM.

Wszystkie silniki współpracują standardowo z 6-biegową, manualną skrzynią biegów, a opcjonalne dostępna jest 6-biegowa przekładnia automatyczna.

MINI Hyde Park

Producent określa styl tego pojazdu mianem „dyskretnej elegancji”, cokolwiek to znaczy. Nadwozie polakierowano na biało, w odcieniu „pepper white”, dodając do tego elementy w kolorze czekoladowym na dachu i obudowach lusterek bocznych. Dolne części słupków C utrzymano w zasadniczym kolorze nadwozia, a kontrastowy brąz trafił na maskę silnika i – w formie pasów – na boki auta.

We wnętrzu MINI Hyde Park znajdziemy białe wykończenia, fotele z tapicerką skórzano-tkaninową lub wyłącznie skórzaną w kolorze czarnymi lub beżowymi elementami oraz deskę rozdzielczą obciągniętą skórą w kolorze czarnym lub beżowym.

MINI Green Park
Edycja Green Park również ma białe nadwozie, jednak brązowe elementy dekoracyjne zastąpiły komponenty polakierowane na ciemny odcień zieleni. Układ kolorystyczny jest analogiczny do MINI Hyde Park.

MINI Green Park ma białą kabinę z czarnymi lub beżowymi fotelami i pokrytą skórą deską rozdzielczą w kolorze beżowym.

Zdjęcia: MINI, opracowanie: BM