MotoNews.pl

Aston Martin Dragon 88 – wejście smoka w limitowanej edycji

23 kwietnia 2012

Aston Martin Dragon 88 6

Producent luksusowych samochodów sportowych z Wielkiej Brytanii podczas rozpoczynającej się dziś Międzynarodowej Wystawy Motoryzacyjnej w Pekinie przestawi trzy modele w edycji specjalnej przygotowanej z okazji „Roku Smoka” (gdyby ktoś jeszcze nie wiedział, według kalendarza chińskiego rokowi 2012 patronuje Biały Smok).

Limitowana edycja nosi nazwę Dragon 88 i jak się łatwo domyśleć, zostanie ograniczona do 88 egzemplarzy. Specjalnego, chińskiego wariantu doczekały się modele: DBS, Virage i V8 Vantage S, a na stoisku Astona Martina w Pekinie będzie można podziwiać pojazdy: DBS Volante, Virage Coupe i V8 Vantage S Coupe w wersji Dragon 88.

Serię wyróżniają ciekawe dodatki stylistyczne w postaci wizerunku smoka (który w Chinach, inaczej niż w Europie ma same pozytywne konotacje i kojarzony jest z mocą, siłą i szczęściem). Powiew prawdziwego luksusu wprowadzono malując 24-karatowym złotem plakietki z napisem Aston Martin umieszczone na bokach aut. Dragon 88 wyróżnia się także specjalnie dobranymi kolorami nadwozia i wystroju wnętrza kojarzącymi się z tradycyjną sztuką chińską: czerwienią i złotem.

Zdjęcia: Aston Martin, opracowanie: BM