MotoNews.pl

Światowe i europejskie premiery BMW na Auto Mobil International 2012 w Lipsku

21 maja 2012

Kategoria | Premiery  Targi
BMW X1 3

Dwudziesta pierwsza wystawa AMI, czyli Auto Mobil International w Lipsku odbędzie się w tym roku w dniach 2-10 czerwca. BMW przygotowało z tej okazji dwie światowe i dwie europejskie premiery swoich modeli.

Światowa premiera nowego BMW serii 3 Touring
Sportowy i elegancki design i duża funkcjonalność mają wyróżniać nowe BMW serii 3 Touring tak, jak typowa dla tej marki dynamika i poprawiony komfort jazdy. Piąta generacja pięciodrzwiowego modelu należącego do klasy średniej w segmencie premium ma przekonywać do siebie klientów wyjątkową przyjemnością z jazdy i wszechstronnością w codziennym użytkowaniu i podczas dłuższych podróży. Oferta modelowa BMW serii 3 Touring obejmuje: BMW 328i Touring z czterocylindrowym silnikiem o mocy 245 KM/180 kW, BMW 320d Touring o mocy 184 KM/135 kW oraz BMW 330d Touring z 6-cylindrowym dieslem o mocy 258 KM/180 kW seryjnie współpracujący z 8-biegową przekładnią automatyczną. Pojemność bagażnika zwiększono o 35 l do 495 l.

Światowa premiera nowego, trzydrzwiowego BMW serii 1
W segmencie “kompaktów” klasy premium BMW serii 1 oferuje klientom napęd na tylne koła, mocne silniki i sportową charakterystykę jazdy. Nowe, 3-drzwiowe BMW serii 1 jeszcze wyraźniej sygnalizuje te cechy dzięki wydłużonej sylwetce, zwłaszcza w wariancie BMW M135i. Pierwszy pojazd z serii BMW M Performance z silnikiem benzynowym rozwija moc 320 KM/235 kW. Nowością w ofercie jest także BMW 114i z 4-cylindrową jednostką benzynową o mocy 102 KM/75 kW korzystającą z technologii BMW TwinPower Turbo. Zarówno w wersji z 6-biegową przekładnią, jak i opcjonalnym, 8-biegowym automatem trzydrzwiowe BMW serii 1 będzie wyposażone w funkcję Auto Start Stop i możliwość jazdy w trybie ECO PRO zmniejszającym zużycie paliwa.

Europejska premiera nowego BMW M6 Cabrio
Nowe BMW M6 Cabrio jest wyczynowym samochodem sportowym o szczególnie indywidualnym charakterze. Jego silnik V8 z technologią M TwinPower Turbo rozwija moc maksymalną 560 KM/412 kW. O mocne wrażenia z jazdy dbają także: 7-biegowa, dwusprzęgłowa przekładnia M z Drivelogic, dyferencjał Active M i dostępne jako opcja karbonowo-ceramiczne tarcze hamulcowe M.

Europejska premiera nowego BMW X1

BMW X1 to zarówno pionier w swoim segmencie, jak i jeden z najlepiej sprzedających się modeli. Teraz zaproponuje nam zmodyfikowany design, zaktualizowaną i poszerzoną ofertę silnikową (trzy jednostki benzynowe i osiem diesli), udoskonalone wyposażenie wnętrza, mniejszy apetyt na paliwo i dodatkowe elementy wyposażenia. Opcjonalnie będzie można zamówić BMW X1 z 8-biegową przekładnią automatyczną z funkcją Auto Start Stop. Napęd w nowym BMW X1 przekazywany jest na tylną oś lub na wszystkie koła za pośrednictwem inteligentnego systemu BMW xDrive.

Zdjęcia: BMW, opracowanie: BM