MotoNews.pl

Premiery BMW na wystawie w Genewie

07 lutego 2013

BMW 3 Gran Turismo 10

Na tegoroczny Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie BMW przygotowało dwie światowe premiery (BMW serii 3 Gran Turismo, BMW Z4) i kilka europejskich debiutów nowych pojazdów (BMW M6 Gran Coupe, BMW i3 Concept Coupe). Przyjrzyjmy się im bliżej

BMW serii 3 Gran Turismo: innowacyjne, emocjonalne, funkcjonalne
Nowe BMW serii 3 Gran Turismo będzie mieć swoją światową premierę właśnie w Szwajcarii. Wzbogaci segment samochodów średniej wielkości klasy premium o kolejny, luksusowy wariant. Gran Turismo to całkowicie niezależna koncepcja w obrębie odnoszącej sukcesy serii 3. Stawia głównie na przestrzeń we wnętrzu i funkcjonalność. Trzeci wariant nadwoziowy w rodzinie „trójek” BMW łączy sportowe, dynamiczne geny Sedana z praktycznym charakterem i wszechstronnością Touringa. A do tego dochodzi dodatkowa przestrzeń w kabinie i podwyższony komfort jazdy.

BMW M6 Gran Coupe: atletyczny i estetyczny
BMW M zaprezentuje europejskiej publiczności w Genewie trzeci wariant nadwoziowy sportowego BMW M6. https://www.motonews.pl/autoblog/24801-bmw-m6-gran-coupe.html to połączenie typowych, sportowych atrybutów modeli z linii M z wyjątkowo atrakcyjnym i luksusowym designem. Czterodrzwiowe Coupe jest też przestronniejsze i zapewnia naprawdę wysoki komfort jazdy, zwłaszcza pasażerom na tylnej kanapie.

Pod maską kryje jednostkę napędowa V8 korzystającą z technologii M TwinPower Turbo i generującą 560 KM/412 kW mocy oraz maksymalny moment obrotowy 680 Nm. Moc przekazywana jest na tylne koła za pośrednictwem 7-biegowej, dwusprzęgłowej przekładni M Drivelogic. Samochód ma także aktywną blokadę mechanizmu różnicowego M przy tylnej osi, zmodyfikowane zawieszenie i wyczynowy układ hamulcowy.

BMW Z4: roadster indywidualista
Wyposażony w nowe komponenty nadwoziowe, ulepszone wykończenia wnętrza i nowy pakiet wyposażeniowy oraz silnik bazowy BMW Z4 również zadebiutuje w Genewie. BMW Z4 będzie dostępne w trzech nowych kolorach nadwozia i z 17- lub 18-calowymi obręczami z lekkich stopów. Opcjonalnie można będzie zamówić je z pakietem M Sport. Nowy model bazowy BMW Z4 sDrive18i napędza 2-litrowy silnik z technologią BMW TwinPower Turbo o mocy 156 KM/115 kW, który będzie można połączyć m.in. z 8-biegową przekładnią automatyczną.

BMW i3 Concept Coupe
BMW i3 Concept Coupe to kolejna europejska premiera, jaka będzie mieć miejsce w Genewie (światowy debiut odbył się w listopadzie zeszłego roku w Los Angeles). BMW i3 korzysta z napędu elektrycznego eDrive o zasięgu od 130 do 160 km po jednokrotnym naładowaniu baterii. Napęd składa się z baterii litowo-jonowych i silnika elektrycznego o mocy 170 KM/25 kW. Opcjonalnie można wyposażyć BMW i3 Concept Coupe w tzw. „range extender” rozszerzający zasięg do ok. 300 km.

Oprócz modeli opisanych powyżej na stoisku bawarskiego producenta w Genewie zobaczymy m.in.: https://www.motonews.pl/autoblog/23164-bmw-concept-active-tourer.html, który zadebiutował jesienią zeszłego roku w Paryżu, nowy system w ramach BMW ConnectedDrive o nazwie Night Vision ułatwiający uniknięcie kolizji po zapadnięciu zmroku oraz BMW i8 Concept Spyder.

 

Zdjęcia: BMW, opracowanie: BM