MotoNews.pl

BMW na North American Auto Show 2013 w Detroit

18 grudnia 2012

BMW 1 Edition Lifestyle 3

Targi North American Auto Show (NAIAS), które co roku odbywają się w styczniu w Detroit (w 2013 będą trwać od 14 do 27 stycznia) są jedną z najważniejszych motoryzacyjnych imprez na kontynencie północnoamerykańskim. Jest więc oczywiste, że nie może na nich zabraknąć najważniejszych graczy na rynku, w tym BMW.

Bawarski producent przygotował na zimową wystawę w Detroit kilka premier. Dwie najważniejsze, to eleganckie BMW serii 4 Coupe Concept oraz BMW M6 Gran Coupe z silnikiem V8 o mocy 560 KM, o których pisaliśmy już wcześniej.

Warto jednak także zapoznać się z pozostałą częścią ekspozycji BMW na NAIAS 2013. Pojawi się tam na przykład nowa odsłona roadstera Z4. Pojazd zyskał odświeżony wygląd, nowe dodatki we wnętrzu, nowy pakiet wyposażeniowy i nowy, bazowy silnik. Nowe BMW Z4 będzie dostępne w trzech nowych kolorach nadwozia w opcji Design Pure Traction. Nabywcy roadstera będą mogli także wybierać spośród nowych obręczy z lekkich stopów o średnicy 17 i 18 cali lub zdecydować się na opcjonalny pakiet M Sport. W ofercie pojawi się również nowy wariant: BMW Z4 sDrive 18i napędzany 2-litrowym silnikiem z technologią BMW TwinPower Turbo generującym moc 156 KM/115 kW. Bazowy model w gamie Z4 Amerykanie będą mogli zamawiać z 8-biegową przekładnią automatyczną.

Kolejną ciekawostką BMW, jaka pojawi się w Detroit będą coupe i kabriolet serii 1 w limitowanej edycji Lifestyle. Pakiet Lifestyle przede wszystkim poprawia estetykę BMW serii 1, za równo z zewnątrz, jak i wewnątrz pojazdu. W edycji tej dostępny będzie specjalny, metaliczny lakier nadwozia w kolorze białym Mineral White (lub dwa inne kolory, które jednak nie są oferowane wyłącznie w tej serii).

Edycja Lifestyle obejmuje także nowe, 18-calowe obręcze z lekkich stopów. W wariancie Convertible auta z limitowanej edycji będą wyróżniać się miękkim, brązowym dachem o srebrnym połysku. Wnętrze kabiny BMW serii 1 z edycji Lifestyle zostanie wykończone brązową skóra z przeszyciami w kontrastowym kolorze. W kabinie znajdzie się także sportowa kierownica obciągnięta brązową skórą, ozdobne plakietki na progach drzwiowych i drewniane elementy dekoracyjne.

Zdjęcia: BMW, opracowanie: BM