MotoNews.pl

Podwójny debiut Skody na zlocie nad Woerthersee

22 maja 2012

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | , ,
skoda 5

Podczas tegorocznego zlotu fanów tuningu, Skoda Auto zaprezentowała dwa nowe samochody – oba oparte na konstrukcji Skody Citigo. Była to rajdowa Skoda Citigo Rally oraz niepowtarzalna Skoda Citigo DJ Car, wyposażona w mikser i gramofon.

Austriacka miejscowość Reifnitz, leżąca nad jeziorem Wörthersee w minionym tygodniu była gospodarzem kultowego zlotu fanów tuningu już po raz 31. W 2012 roku Skoda, poza zupełnie nowymi modelami Citigo, zaprezentowała również dobrze znaną Skodę Fabia S2000, niezwykle udany samochód rajdowy, który w ubiegłym sezonie przyczynił się do zdobycia wielu zwycięstw.

Koncepcyjna Skoda Citigo Rally to biały samochód z czarnym dachem i dodatkowymi akcentami kolorystycznymi. Imponujące, masywne zderzaki, duży wlot powietrza i kute, 18-calowe obręcze kół z niskoprofilowymi oponami, to tylko niektóre elementy stylistyczne nadające Citigo rajdowego wyglądu. Z tyłu dominuje centralnie umieszczona rura wydechowa. Także wnętrze Skody Citigo Rally różni się od “zwyczajnej” wersji. Kierowca i pasażer mają do dyspozycji sportowe, rajdowe siedzenia, a tablica przyrządów została zoptymalizowana pod względem wagi. Konsola centralna jest maksymalnie funkcjonalna i przypomina takie, jakie znajdują się w samochodach rajdowych.

Reakcja osób oglądających model podczas zlotu była fantastyczna – ogromne rzesze fanów tuningu chciałyby zobaczyć ten koncepcyjny samochód w produkcji seryjnej.

Równie dużą popularnością cieszył się drugi model marki Skoda zaprezentowany na zlocie. Koncepcyjna Skoda Citigo DJ Car to prawdziwy mikser na czterech kółkach. Gościem specjalnym był popularny DJ Tiësto, który miksował swoje utwory na sprzęcie w samochodzie. Tył tego nieprzeciętnego samochodu może zamienić się w mobilną scenę – to właśnie z tego miejsca megagwiazda, wsparta mocą niemal 100 000 watów, poruszała kilkunastotysięczny tłum fanów muzyki.

Na stoisku Skoda w Reifnitz goście mogli spotkać się również z kierowcami załogi Skoda Motorsport: Jan Kopeckým i Juho Hänninenem.

Zdjęcia: Skoda Auto Polska