MotoNews.pl

Liczne premiery Skody na Geneva Motor Show

06 marca 2017

Skoda-Geneva 3

Odbywające się w dniach 7 – 19 marca 2017 targi Geneva Motor Show obfitować będą także w liczne premiery Skody. W centrum uwagi na stoisku Skody będą dwa warianty bestsellera marki – Skoda Octavia  RS 245 o mocy 180 kW i odnowiona Skoda Octavia Scout. W Genewie zastanie również zaprezentowana Skoda Kodiaq Scout i Skoda Kodiaq Sportline. Ponadto zmieniona Skoda Rapid i Skoda Rapid Spaceback, które zadebiutują wraz ze zmodyfikowaną Skodą Citigo.  Nie mniej ważną premierą będzie prezentacja Skody Fabia z nowym silnikiem 1.0 TSI.

Światowa premiery Skody Octavia RS 245 oraz Skody Octavia Scout

Skoda Octavia RS 245 z mocnym silnikiem i nowoczesną technologią zapowiada niesamowite wrażenia z jazdy. Kompaktowe auto o sportowym zacięciu przyspiesza do 100 km/h tylko w 6,6 sekundy. Auto o zwiększonej mocy 180 kW (245 KM) dostępna jest jako hatchback i kombi. Octavia w nowej, flagowej wersji zaskakuje swoim designem.

Montowane tu standardowo obręcze ze stopów metali lekkich, pokryte błyszczącą czernią, posiadają średnicę 19 cali. System stabilizacji toru jazdy ESC współpracuje z elektronicznie sterowanym mechanizmem różnicowym, który także jest częścią wyposażenia standardowego.

Dyskretny, solidny wygląd charakteryzuje się specjalnymi wstawkami na zderzakach, nadkolach i progach drzwiowych oraz 17-calowymi felgami ze stopu metali lekkich. Standardowe wyposażenie obejmuje również Pakiet na Bezdroża, światła do jazdy dziennej LED oraz światła tylne w kształcie litery C.

Światowe premiery Skody Kodiaq Scout i Sportline

Czeski producent samochodów kontynuuje swoją ekspansję w segmencie SUV z nowym wariantem modelu Skodą Kodiaq Scout. Model wyposażony jest w napęd na wszystkie koła w standardzie, co podkreśla jego możliwości off-roadowe zarówno wizualnie jak i technologicznie.

Dla fanów aut o sportowym wyglądzie, czeski producent samochodów zaprojektował wersję Sportline, jako elegancki i dynamiczny wariant SUVa. Klienci mają do wyboru cztery wersje silnikowe: dwa silniki benzynowe TSI oraz dwa silniki wysokoprężne TDI od 110 kW (150 KM) do 140 kW (190 KM).

Premiera zmodernizowanej Skody Rapid i Skody Rapid Spaceback

W Genewie Skoda Rapid Spaceback zostanie zaprezentowana w sportowej wersji Monte Carlo. Szereg rozwiązań stylistycznych utrzymanych w kolorze czarnym nadaje samochodowi sportowego charakteru. Patrząc na tył samochodu, opcjonalne dłuższe okno tylne jest bardziej efektowne, wizualnie przechodząc w czarną pokrywę bagażnika.

Premiera nowej Skody Citigo

Nowa Skoda Citigo i Skoda Citigo Monte Carlo zostaną zaprezentowane w Genewie z całkowicie przeprojektowaną przednią częścią i unowocześnionym wnętrzem.

To miejskie auto dostępne jest w wersji trzy lub pięciodrzwiowej, zachwyca dużą ilością miejsca, wysokim poziomem bezpieczeństwa, łatwą obsługą i szczególnie wydajnymi silnikami benzynowymi oraz tradycyjnie atrakcyjnym stosunkiem ceny do jakości.

Premiera Skody Fabii z nowym trzy-cylindrowym silnikiem 1.0 TSI

Nowy trzycylindrowy silnik dostępny będzie w FABII w dwóch różnych wersjach. Jego aluminiowe tłoki i korbowody są tak wyważone, że silnik pracuje niemal bez tarcia, cicho i płynnie. Dzięki zwiększeniu ciśnienia wtrysku paliwa do 250 barów, obydwa warianty nowej jednostki 1.0 oferują lepsze osiągi od zastępowanych konstrukcji o pojemności 1,2 litra, przy jednoczesnym obniżeniu zużycia paliwa o nawet 6%.

Zdjęcia: Skoda