MotoNews.pl

smart fortwo edition iceshine

14 czerwca 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
smart- fortwo iceshine 12

Najnowsza limitowana edycja smarta fortwo nosi nazwę „edition iceshine” i jak twierdzi producent: „łączy młodzieńczy, zawadiacki wygląd z szykownymi elementami wyposażenia”. Limitowana seria występuje tylko w dwóch kolorach nadwozia: białym lub błękitnym, przy czym klatka bezpieczeństwa tridion zawsze jest biała. Dostępne będą dwa warianty nadwoziowe: coupe i kabrio. Pojazd posiada także białe, trójramienne obręcze, na których zamontowano opony w rozmiarze: 175/55 R 15 z przodu i 195/50 R 15 z tyłu. Całość uzupełniają światła do jazdy dziennej LED i specjalne logo umieszczone na obudowie lusterek bocznych.

Napęd edition iceshine stanowić może jeden z dwóch silników benzynowych – o mocy 52 kW lub 62 kW.

We wnętrzu znajdziemy ten sam schemat kolorystyczny, co na zewnątrz, z imitującą skórę tapicerką foteli z białymi wstawkami z tkaniny na zagłówkach i białymi szwami. Białe są także oprawy wskaźników na desce rozdzielczej. W kabinie zamontowano również trójramienną, sportową kierownicę obitą skóra z manetkami do zmiany biegów, system audio z dwoma zintegrowanymi głośnikami i dodatkową półkę pod deską rozdzielczą.

Producent już przyjmuje zamówienia na smarta fortwo edition iceshine, którego produkcja zostanie ograniczona do 1800 egzemplarzy. Pierwsze smarty z edycji iceshine trafią do rąk klientów w październiku tego roku.

Zdjęcia: smart, opracowanie: BM