MotoNews.pl

Mercedes-Benz SLS AMG według Inden Design – haute couture spotyka tuning

20 czerwca 2012

Kategoria | Inden  Tuning
Mercedes SLS AMG 5

Pewność wybranego stylu, wyczucie właściwej miary i pasja – to trzy cechy, którymi powinien wyróżniać się dobry tuner, projektant mody i fotograf. Jeśli trzech takich mistrzów sprzymierzy siły, powstaje produkt będący artystycznym arcydziełem. Tuner Inden Design uważa, że jego najnowsze dzieło prezentowane na zdjęciach poniżej spełnia te kryteria.

Gwiazdami na fotografiach są Mercedes-Benz SLS AMG i Katja Runiello. O ile Mercedesa nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, o tyle pani Runiello może nie być znana polskim czytelnikom. To fotomodelka, tancerka i aktorka, a przede wszystkim celebrytka znana w Niemczech z udziału w „reality shows”. Ten elegancko-erotyczny duet zapozował przed obiektywem Olafa Pitzera, znanego, niemieckiego fotografa, a pani Runiello została ubrana w sukienkę od znanej niemieckiej projektantki, Elviry Kirsch.

Fani motoryzacji mogą się teraz obudzić z drzemki, bo przechodzimy do tuningowych konkretów. Inden Design podarował Mercedesowi-Benz SLS AMG nowe, 21-calowe obręcze z lekkich stopów z krawędziami pokrytymi błyszczącym, czarnym lakierem oraz wyczynowe opony Continental Sport Contact w rozmiarze 265/30R21 z przodu i 295/25R21 z tyłu. Seryjne zawieszenie typu coilover zostało dopracowane i ustawione na nowo przez niemieckich specjalistów tak, by auto mogło jeszcze ostrzej wchodzić w zakręty. Moc 6,2-litrowej jednostki napędowej V8 zwiększono dzięki optymalizacji oprogramowania nią zarządzającego ze standardowych 571 KM do 623 KM.

Zdjęcia: Inden Design, opracowanie: BM