MotoNews.pl

Infiniti Emerg-E po raz pierwszy w akcji na Goodwood Festival of Speed

19 czerwca 2012

Infiniti Emerg-E 8

Podczas trwającego w dniach 28 czerwca – 1 lipca Goodwood Festival of Speed Infiniti, które jest jednym ze sponsorów imprezy, zaprezentuje dynamiczny debiut prototypu Emerg-E. Dynamiczny, ponieważ sportowy koncept pokazany w tym roku w Genewie weźmie udział w wyścigu na szczyt wzgórza Goodwood i będzie to pierwsza okazja, by zobaczyć go w ruchu. Zaprojektowane i zbudowane w Wielkiej Brytanii Infiniti Emerg-E to sportowy samochód z napędem elektrycznym o zwiększonym zasięgu. Za jego kierownicą podczas wyścigu zasiądzie nie kto inny, tylko sam Mark Webber, znany z Formuły 1.

Na Goodwood Festival of Speed Infiniti zaprezentuje również model FX „Vettel Edition”, a kierować nim będzie oczywiście mistrz świata Formuły 1, Sebastian Vettel. Do sprzedaży w Europie zostanie skierowanych jedynie 50 egzemplarzy tej limitowanej edycji Infiniti FX, jednego z najbardziej ekskluzywnych SUVów na świecie. Lżejszy i bardziej dynamiczny FX „Vettel Edition” odznacza się mocą 420 KM, a docisk aerodynamiczny zwiększono w nim o 30%. Produkcyjna wersja w zasadzie nie będzie się niczym różnić od konceptu pokazanego w zeszłym roku na wystawie we Frankfurcie. To najmocniejszy, a za razem najdroższy model w ofercie Infiniti. Dostawy do klientów mają rozpocząć się na początku 2013 roku.

Trzecim modelem Infiniti, które zdobywać będzie wzgórze Goodwood będzie M35h. M35h to hybrydowa, benzynowo-elektryczna limuzyna, która przyspiesza najszybciej na świecie (o czym informowaliśmy w artykule o ustanowieniu Rekordu Guinessa przez Infiniti M35h).

Zdjęcia: Infiniti, opracowanie: BM