MotoNews.pl

Lexus CT 200h po tuningu przez Wald International, czyli jak zrobić wyścigówkę z hybrydy

16 lipca 2012

Marka, model | ,
Wald Int Lexus CT200h 11

O japońskim tunerze Wald International mówimy zazwyczaj wtedy, gdy powiększa się należące do niego stado „czarnych bizonów”, czyli pojazdów reprezentujących głównie luksusowe marki, takie jak: Mercedes-Benz, Jaguar, Infiniti czy Porsche, zaopatrzonych w pakiet modyfikacji o nazwie „Black Bison”. Ostatnio na przykład mieliśmy okazję oglądać Toyotę Prius Sports Line Black Bison Edition.

Tym razem Wald International sprawił nam niespodziankę, bo sięgnął ponownie po rodzimą markę Lexus i jeszcze raz zajął się pojazdem hybrydowym: modelem CT 200h, lecz powstrzymał się od mrocznej stylizacji. Ekonomiczny i kompaktowy hatchback Lexusa to trudne „tworzywo”, zwłaszcza, gdy autor tuningu chce mu nadać „wyścigowego” wyglądu, ale tunerom z Kraju Kwitnącej Wiśni chyba się udało.

Japończycy w pierwszej kolejności zajęli się wyglądem luksusowej hybrydy i na razie ograniczyli się do tuningu wizualnego, ale mamy nadzieję, że zajrzą również pod maskę. Mają jeszcze sporo czasu, by wprowadzić ciekawe zmiany do Lexusa CT 200h, ponieważ projekt w ostatecznej wersji ma zostać zaprezentowany dopiero pod koniec tego roku podczas międzynarodowego salonu samochodowego w Chinach.

Wróćmy jednak do tego, jak wygląda „body kit” przygotowany dla Lexusa CT 200h przez Wald International. Złożyły się na niego:

  • nowe zderzaki, przedni i tylny,
  • poszerzone fartuchy boczne,
  • nowe dyfuzory,
  • nowe skrzydło tylne,
  • dwa spojlery i
  • nowe końcówki rur wydechowych w stylu quad.

Pojazd ma także białe diody LED zamontowane pionowo na przednim zderzaku. Całość uzupełniły nowe obręcze z lekkich stopów. Lexus CT 200h stuningowany przez Wald International zyskał także moduł obniżający zawieszenie.

Nam się podoba, a co wy sądzicie o tej wersji hybrydowego Lexusa?

Zdjęcia: Wald International, opracowanie: BM