MotoNews.pl

Lexus CT 200h – oficjalne zdjęcia

01 marca 2010

Marka, model | ,
Lexus CT 200h 11

CT 200h jest pierwszym 5-drzwiowym kompaktowym samochodem Lexusa. Będzie to równocześnie debiut w pełni hybrydowego napędu w europejskim segmencie luksusowych kompaktów.

Z wyraźnymi odniesieniami do koncepcyjnego LF-Ch, charakterystyczna, ostra i rezolutna sylwetka CT 200h wyróżnia go spośród rywali. Wnętrze cechuje niezrównany poziom jakości, wyrafinowania i luksusu.

Połączenie benzynowej jednostki spalinowej VVT-i o pojemności 1,8 litra i potężnego silnika elektrycznego zapewnia hybrydowemu układowi napędowemu CT 200h osiągi na poziomie 2-litrowego silnika spalinowego przy wiodącym w klasie poziomie emisji CO2. Kierowca ma do wyboru dwa różne style jazdy, dynamiczny i relaksujący, powiązane z czterema przełączalnymi trybami pracy zespołu napędowego.

Z nową płytą podłogową i unikalnym rozwiązaniem tylnego zawieszenia z podwójnymi wahaczami rozwidlonymi, Lexus CT 200h został stworzony z myślą o połączeniu doskonałych wśasności jezdnych i dynamiki z komfortem podróżowania, jakiego należy oczekiwać w każdym Lexusie.

Przy ograniczonej emisji zanieczyszczeń, uzyskanej bez uszczerbku dla standardów, CT 200h przyciągnie do marki młodszą grupę klientów.

Model CT 200h wejdzie do produkcji pod koniec roku 2010 jako model ogólnoświatowy.

Zdjęcia: Lexus Źródło: Moto Target