MotoNews.pl

Nowe Volvo V40 po tuningu Heico Sportiv

11 września 2012

Kategoria | Heico Sportiv  Tuning
Marka, model | ,
Heico Sportiv Volvo V40 8

Niemiecka firma Heico Sportiv specjalizuje się w tuningu modeli Volvo i wspólnie z tą szwedzką marką prowadzi zespół rajdowy, zajmując się dopracowywaniem technicznej strony modeli, z których korzysta team. Specjalistom z Heico Sportiv nie brakuje więc doświadczenia w modyfikowaniu samochodów z plakietką Volvo na masce.

Ostatnio zaprezentowali program tuningowy dla najnowszej odsłony Volvo V40, która niedawno uzyskała najlepszy wynik w historii testów zderzeniowych Euro NCAP. Nie musieli się więc specjalnie martwić o systemy bezpieczeństwa i mogli się skupić na stworzeniu serii akcesoriów zwiększających osiągi i upiększających kompaktowego hatchbacka z segmentu premium.

Na ofertę niemieckiego tunera składają się: możliwość wzmocnienia silnika, nowy układ wydechowy, sportowe zawieszenie, zestaw nowych obręczy i nowe detale stylistyczne na nadwoziu i we wnętrzu kabiny.

Oficjalny partner tuningowy Volvo przygotował specjalną jednostkę kontrolną silnika „e.motion” działającą równolegle z oryginalnym komponentem Volvo i zachowująca się jak „niezależny, dodatkowy mózg”. Na razie jest dostępna tylko dla diesli D2, D3 i D4.

W przypadku 4-cylindrowego silnika D4 „e.motion” zwiększa moc ze standardowych 177 KM do 195 KM, a maksymalny moment obrotowy z 400 Nm do 480 Nm. Dzięki tym zabiegom stuningowane Volvo V40 przyspiesza o sekundę szybciej z miejsca do 100 km/h niż wariant seryjny, a jego prędkość maksymalna wzrosła o 10 km/h.

Heico Sportiv zapowiedziało już, że pracuje nad podobną ofertą dla benzynowych jednostek z wtryskiem bezpośrednim T3, T4 i T5 i wkrótce wprowadzi do sprzedaży specjalne jednostki kontrolne dla tych silników.

Na pakiet zmian wizualnych w Volvo V40 złożyły się: nowy fartuch przedni, nowy fartuch tylny z dyfuzorem i czterema chromowanymi końcówkami rur wydechowych sportowego układu wydechowego oraz zestaw obręczy z lekkich stopów w odcieniu srebra, grafitu lub czerni, o średnicy 18 lub 19 cali.

Panowie z Heico Sportiv proponują także zamontowanie w Volvo V40 sportowych sprężyn, które obniżają hatchbacka o 30 mm oraz liczne akcesoria pozwalające zindywidualizować wnętrze pojazdu, w tym nową kierownicę sportową.

 

Zdjęcia: Heico Sportiv, opracowanie: BM