MotoNews.pl

Mercedes-Benz CL C216 Black Edition V2, czyli szeroki gest Prior Design

17 września 2012

Kategoria | Prior Design  Tuning
Prior Mercedes CL 6

Szef firmy tuningowej Prior Design z Niemiec, Andreas Belzek jest wielkim miłośnikiem harmonijnego designu i definitywnie fanem poszerzonych nadwozi. W efekcie tuner często dokonuje tego rodzaju przeróbek różnych marek. Najnowsze dzieło Prior Design to modyfikacja coupe Mercedesa serii CL.

Mercedes C216 już schodząc z linii fabrycznej jest bardzo zgrabnym pojazdem z klasą, ale po ingerencji Prior Design robi jeszcze większe wrażenie. Wszystko za sprawą komponentów wchodzących w skład pakietu “Black Edition V2”, znacznie poszerzających oryginalne nadwozie Mercedesa.

Coupe otrzymało nowy zderzak przedni z dużymi wlotami powietrza i dokładką, którą opcjonalnie można zamówić w wersji z włókna węglowego. Wygląd zderzaka uzupełniają cztery elementy w stylu DTM. Nowa jest także maska silnika z dwoma dużymi otworami wentylacyjnymi, którymi uchodzi z komory silnika gorące powietrze. Naprawdę muskularny wygląd nadają Mercedesowi przednie błotniki z bocznymi wlotami powietrza i fragmentami w sportowym stylu przesłoniętymi czarną siatką.

Zestaw nowych fartuchów bocznych zapewnia lepszą cyrkulację powietrza między przednią a tylną osią.

Tył Mercedsa C216 jest niemal całkowicie nowy. Oprócz nowego zderzaka z bocznymi wlotami powietrza i zintegrowanego dyfuzora (opcjonalnie dostępnego w wariancie z włókna węglowego), znajdziemy tam także masywny spojler na pokrywie bagażnika. W dyfuzorze znalazło się miejsce na stalowe końcówki nowego, sportowego układu wydechowego stworzone dla Prior Design przez NAP Autoteile.

W poszerzonych nadkolach jest wystarczająco dużo miejsca na nowe opony Continental w rozmiarze 265/30R20 z przodu i 325/25R20 z tyłu zamontowanych na 20-calowych obręczach PD RF. Specjaliści z Prior Design obniżyli także dyskretnie klasę CL stosując specjalny moduł elektroniczny.

Wnętrze zostało obite luksusową czarną skórą, którą skomponowano z wykończeniami z włókna węglowego.

Dodatkowo Mercedes-Benz klasa CL Black Edition V2 jest tak szybki, jak wskazuje na to jego wygląd. Prior Design sprzymierzył się z inną firmą tuningową, SKN Technology, by dokonać w nim także modyfikacji technicznych. Model może się teraz pochwalić 411 KM mocy i maksymalnym momentem obrotowym 560 Nm.

Zdjęcia: Prior Design, opracowanie: BM