MotoNews.pl

BMW Concept Active Tourer i inne atrakcje producenta na Paris Auto Show 2012

17 września 2012

BMW Concept Active Tourer18

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu na stoisku BMW zobaczymy kilka premier światowych i europejskich, w których szczególny nacisk położono na innowacyjne i ekologiczne technologie oraz świetne osiągi.

BMW Concept Active Tourer: więcej przestrzeni na innowacje

BMW Concept Active Tourer zadebiutuje publicznie we francuskiej stolicy. Koncepcyjny pojazd ma sugerować, w którym kierunku będą podążać innowacje w segmencie kompaktowych samochodów premium. Jak zapowiada producent, w studium tym zastosowano przełomowe rozwiązania zarówno w we wnętrzu kabiny, jak i w samej koncepcji napędowej.

BMW Concept Active Tourer korzysta z napędu hybrydowego typu plug-in. Pojazd o długości 4350 mm wyróżniają sportowe proporcje i charakterystyczny styl BMW. Podwyższona pozycja foteli, przestronne wnętrze i przedział bagażowy, którego wielkość można elastycznie dopasować do potrzeb pasażerów to kluczowe cechy kabiny konceptu. Łączy on wszechstronną funkcjonalność ze świetnym komfortem jazdy i wykończeniami wysokiej jakości.

Specjalna wersja napędu BMW eDrive jest odpowiedzialna za dynamiczną stronę samochodu. System składa się z 3-cylindrowego silnika benzynowego i synchronicznej jednostki elektrycznej, które wspólnie generują moc 190 KM/140 kW i przyspieszają BMW Concept Active Tourer z miejsca do 100 km/h w mniej niż 8 sekund. Pojazd zużywa średnio 2,5 l paliwa na 100 km i emituje mniej niż 60 g dwutlenku węgla na kilometr. Litowo-jonowe baterie znajdujące się w tym pojeździe można ładować za pomocą standardowego gniazda elektrycznego. Po jednokrotnym naładowaniu BMW Concept Active Tourer może przejechać w trybie czysto elektrycznym dystans do 30 km.

BMW seria 1: światowa premiera wersji xDrive

Odwiedzający wystawę w Paryżu będą także mieli okazję po raz pierwszy oglądać model BMW serii 1 z inteligentnym napędem na wszystkie koła xDrive. System, który w zmienny sposób dystrybuuje moment obrotowy między przednią a tylną oś po raz pierwszy dostępny jest w modelu kompaktowym. Na rynku pojawią się już niedługo dwa pojazdy z serii 1 z tym napędem: 120d xDrive i BMW M 135i xDrive.

Na Paris Motor Show zaprezentowany zostanie także nowy, bazowy model serii z silnikiem diesla: BMW 114d wyposażony w 1,6-litrową, 4-cylindrową jednostkę korzystającą z technologii BMW TwinPower Turbo o mocy 95 KM/70 kW. Zużywa ona średnio od 4,1 do 4,3 litra oleju napędowego na 100 km. Tym samym gama silnikowa dla nowego 5- i 3-drzwiowego BMW serii 1 będzie obejmować teraz pięć silników benzynowych i sześć wysokoprężnych.

BMW i3 Concept: nowa odsłona

BMW i3 zapowiada nową erę w motoryzacji, nie tylko dlatego, że wyposażono go w napęd elektryczny, klatkę pasażerską wykonaną z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym, lecz także dlatego, że zaprojektowano go z myślą o zrównoważony rozwoju. Ideę tę odzwierciedla także w pełni nowa wersja BMW i3 Concept, która zostanie pokazana w Paryżu. Na przykład, drewno eukaliptusowe użyte do wykonania deski rozdzielczej pochodzi z odnawialnych upraw z Europy, a wykończono je wyłącznie naturalnymi substancjami. Skóra wysokiej jakości na fotelach jest miękka i delikatna dzięki procesowi obróbki, w którym wykorzystano środki uzyskane z liści oliwnych. Część wykończeń na drzwiach i elementy wykończeń wskaźników wykonano z tkaniny składającej się w 100% z naturalnej wełny.

Poza tym podczas Paris Motor Show bawarski producent pokaże prototyp elektrycznego skutera nazwie BMW C evolution, europejską premierę nowego BMW serii 7, nowe BMW serii 3, najnowszą odsłonę systemu BMW ConnectedDrive i nowe akcesoria z serii BMW M Performance.


Zdjęcia: BMW, opracowanie: BM