MotoNews.pl

Nowy Bentley Continental Flying Spur

21 lutego 2013

Bentley Flying Spur 14

Zgodnie wcześniejszymi zapowiedziami Bentley ujawnił wczoraj więcej szczegółów i zdjęć nowego modelu Continental Flying Spur, który zadebiutuje podczas 83 Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie.

Mocny, czterodrzwiowy pojazd otrzymał od projektantów atletyczne proporcje i styl łączący tradycyjne elementy designu marki ze sportową sylwetką oraz nowoczesnymi akcentami. Skrócony kształt przedniej części nadwozia harmonizuje z muskularnym zwisem tylnym. Specjaliści odpowiedzialni za wystrój wnętrza stworzyli luksusową, przestronną kabinę wyposażoną w zaawansowane technologie elektroniczne i audio, a całość udekorowano ręcznie zeszywaną tapicerką ze skóry i okładziną drewnianą.

Kierowca i pasażerowie mogą nawiązać kontakt z samochodem oraz światem zewnętrznym za pośrednictwem systemu informacyjno-rozrywkowego z ekranem dotykowym, który obejmuje m.in. sieć Wi-Fi, system rozrywkowy dla pasażerów na tylnej kanapie i nowego ręcznego pilota, który pozwala pasażerom w tylnym rzędzie foteli kontrolować szereg funkcji, jakie oferuje Bentley bez konieczności ruszania się z wygodnego siedzenia. Ośmiokanałowy system audio z ośmioma głośnikami i przetwornikami wysokotonowymi Balanced Mode Radiators zapewnia krystalicznie czyste brzmienie muzyki.

Napęd Bentley’a Continentala Flying Spur stanowi znany, 6-litrowy silni W12 biturbo współpracujący z 8-biegową przekładnią ZF. Generuje moc 625 KM i maksymalny moment obrotowy 800 Nm. Czterodrzwiowy Flying Spur rozpędza się z miejsca do 100 km/h w 4,3 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 322 km/h. Moc rozdzielana jest na wszystkie koła.

Zdjęcia: Bentley, opracowanie: BM