MotoNews.pl

MTM-KLASSEN T300 – luksusowy, biznesowy van na bazie Volkswagena T5

20 lutego 2013

Kategoria | Tuning
MTM-KLASSEN T300 10

Gdy dziennikarze i przedstawiciele biznesu ruszą 5 marca do hal wystawowych Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, który wtedy właśnie otworzy swoje podwoje, ich uwaga będzie skupiona przede wszystkim na Hali nr 2, gdzie swoje najnowsze produkty i rozwiązania pokazywać będą najważniejsi producenci motoryzacyjni. W hali tej znajdzie się jednak również stoisko bawarskiego tunera MTM, który w tym roku przedstawi pojazd powstały we współpracy z Klassen Car Design Technology, firmie specjalizującej się w aranżacji wnętrz samochodów i wyposażaniu ich w najnowsze technologie umożliwiające prowadzenie telekonferencji.

Za bazę do tego niezwykłego projektu posłużył Volkswagen T5. Wygodny pojazd jest popularny na rynku europejskim i dostępny w wielu wersjach wyposażeniowych. By uczynić go jeszcze bardziej atrakcyjnym Klassen i MTM postanowiły zmienić Transportera w Super Vana. Motto, jakie im przyświecało przy modyfikacjach brzmiało: „Moc łączy się z luksusem”.

Po metamorfozie Volkswagen nosi nazwę T 300 Business i oferuje chyba wszystko, czego może zażyczyć sobie biznesmen podróżujący w interesach.

MTM było odpowiedzialne za wzmocnienie 4-cylindrowego, 2-litrowego silnika Transportera. Teraz może się on pochwalić 310 KM mocy zamiast fabrycznych 204 koni mechanicznych. Ma także zmodyfikowany układ hamulcowy, zawieszenie pneumatyczne i 20-calowe obręcze Bimoto, na których zamontowano opony Michelin Pilot Super Sport 275/35 ZR20 102Y. Wymieniono również układ wydechowy.

Za wnętrze odpowiedzialny był Klassen – i trzeba przyznać, że wywiązał się z zadania celująco. W kabinie Transportera znalazły się wygodne fotele, urządzenia komunikacyjne i telekonferencyjne najnowszej generacji oraz wyświetlacze HD.

Zdjęcia: MTM, opracowanie: BM