MotoNews.pl

Bentley Continental Flying Spur w limitowanej edycji Linley

03 października 2011

Linley for Bentley 11

Bentley ogłosił, że wprowadza na rynek limitowaną edycję modelu Continental Flying Spur przygotowaną we współpracy z brytyjską firmą Linley. Linley to znane na całym świecie przedsiębiorstwo specjalizujące się w projektowaniu i produkcji mebli, obić oraz luksusowych akcesoriów. Jego specjalnością są pomysłowe zastosowania drewna w projektach meblowych, łączące tradycyjne i nowoczesne techniki, by osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

Limitowana edycja Continentali Flying Spur zostanie ograniczona do 10 egzemplarzy i będzie sprzedawana w Chinach – największym rynku zbytu Bentley’a na pojazdy czterodrzwiowe.

Linley zadbał o wystrój wnętrza kabiny luksusowych Bentley’ów. Została ona wykończona okleiną z drewna różanego, zamiast tradycyjnych dla Bentley’a: drewna kasztana lub orzecha. Na stole piknikowym i bokach drzwi wykorzystano typowy dla Linley’a motyw linii śrubowej występujący także w kolekcji mebli Linley Helix. Na progach drzwiowych i desce rozdzielczej od strony pasażera umieszczono nakładki ze stali nierdzewnej z logo Linley. W tylnej konsoli znalazła się specjalna skrytka zaprojektowana przez Linley ze schowkiem na cygara, przycinakiem do cygar i popielniczką. Za podłokietnikami i konsolą tylną kryje się chłodziarka ze specjalnym przedziałem do przechowywania butelek. W bagażniku umieszczono skórzaną torbę podróżną z logo Linley, w której umieszczono luksusowy, kaszmirowy koc.

Zdjęcia: Bentley, opracowanie: BM