MotoNews.pl

Audi RS 5 DTM – światowa premiera w Genewie

11 marca 2013

Kategoria | Premiery  Sport
Marka, model | ,
Audi RS 5 DTM 3

Genewskie targi są dla producentów nie tylko dobrą okazją do zaprezentowania modeli do codziennego transportu w mniej lub bardziej luksusowych odsłonach; firmy chwalą się tam także chętnie pojazdami wykorzystywanymi w zmaganiach sportowych. Jedną z takich premier jest najnowsza odsłona wyścigowego Audi, które wystartuje w tegorocznym sezonie niemieckich mistrzostw DTM. Model nosi nową nazwę Audi RS 5 DTM.

Ponieważ specyfikacja techniczna pojazdów DTM została “zamrożona” zgodnie z regulacjami serii po ostatnim wyścigu zeszłorocznego sezonu i tworzenie nowych rozwiązań było dozwolono jedynie w bardzo ograniczonej formie, zespół inżynierów Audi Sport DTM poświęcił zimę na sprawdzenie, czy można jakoś zoptymalizować którykolwiek z 4000 komponentów wyścigówki.

W tegorocznym sezonie DTM, który rozpocznie się 5 maja wyścigiem na torze Hockenheim, wystartuje osiem Audi RS 5 DTM. Sześć wyścigów w sezonie 2013 odbędzie się w Niemczech, a pozostałe w Austrii, Wielkiej Brytanii i Holandii oraz (po raz pierwszy) w Rosji.

Zdjęcia: Audi, opracowanie: BM