MotoNews.pl

Bugatti prezentuje trzy unikalne roadstery w Genewie

11 marca 2013

Kategoria | Rynek Premium  Targi
Marka, model | ,
Veyron GS Venet 3

Każde Bugatti Veyron 16.4 to dzieło sztuki na kołach, ale na wystawie w Genewie producent pokazuje najlepsze modele, jakie dotąd stworzył. W Szwajcarii prezentowane są dwa modele Grand Sport Vitesse – najmocniejsze roadstery na świecie, generujące 1200 KM mocy oraz Veyron 16.4 Grand Sport o mocy 1001 KM w kilku ciekawych wariantach kolorystycznych i wykończeniowych nadwozia.

Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport
Odwiedzający genewskie targi mogą podziwiać Bugatti Veyrona 16.4 Grand Sport z nadwoziem wykończonym zielonym włóknem węglowym (ten rodzaj wykończenia mają: cały tył, maska silnika, pasy na dachu, progi drzwiowe i dolna część przedniego fartucha). Drzwi, przednie błotniki i nadkola, wloty powietrza oraz obudowy lusterek bocznych wykonano z polerowanego aluminium. 20-calowe obręcze z lekkich stopów mają kolor zielono-srebrny. Wnętrze wykończono zieloną skórą ze srebrnymi przeszyciami. Koszt tej wersji Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport to 1,92 miliona euro.

Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse

Jeden z wystawowych egzemplarzy modelu, który potrafi się rozpędzić do 431 km/h, ma czarne nadwozie z uwidocznioną strukturą włókna węglowego. Jego zaciski hamulcowe i obudowy lusterek bocznych polakierowano na kolor niebieski, a wykończenia dachu i atrapy chłodnicy wykonano z polerowanego aluminium. Wnętrze to również mroczna otchłań wyłożona czarną i ciemnobrązową skórą z kontrastowymi, niebieskimi przeszyciami. Tak zindywidualizowany model kosztuje 2,02 miliona euro.

Drugi Grand Sport Vitesse zdobiący stoisko producenta w Genewie, ma brązowe nadwozie z widocznymi elementami z włókna węglowego. Brązowe komponenty (tył, rama dachu, słupki A) w świetle połyskują złotem. Panele boczne, obudowy lusterek bocznych i przednia część karoserii mają brązowy odcień „Fire Finch”. Wszystko to skontrastowano z wypolerowanymi do połysku elementami z aluminium. Wnętrze kabiny utrzymano w kolorze intensywnie pomarańczowym zestawionym z kawowymi dodatkami i aluminiowymi ozdobnikami. Na drzwiach znalazły się wstawki z włókna węglowego. Cena tego modelu to 1,95 miliona euro.

Bugatti chwali się w Genewie również specjalnym modelem Veyron Grand Sport Venet przygotowanym we współpracy z artystą konceptualnym, Bernarem Venetem. Modelowi temu poświęciliśmy już osobny artykuł.

Zdjęcia: Bugatti, newspress.co.uk, opracowanie: BM