MotoNews.pl

Hyundai HND-9 – luksusowe, sportowe coupe w wersji koncepcyjnej debiutuje na Seul Motor Show

30 marca 2013

Hyundai HND-9 6

Kilka dni temu prezentowaliśmy dwie pierwsze wizualizacje nowego pojazdu koncepcyjnego Hyundaia o nazwie HND-9, dziś możemy już pokazać i powiedzieć na jego temat więcej, ponieważ luksusowe, sportowe coupe właśnie zadebiutowało oficjalnie podczas salonu motoryzacyjnego organizowanego w Seulu. Nowy pojazd ma sugerować, w którą stronę będzie podążać w przyszłości design Hyundaia.

Sportowe coupe z napędem na tylną oś to już dziewiąty koncept stworzony przez centrum badań i rozwoju producenta mieszczące się w koreańskim mieście Namyang. Z zewnątrz wyróżniają go eleganckie, dość klasyczne linie i wyszukane detale. HND-9 ma dużą, sześciokątną atrapę chłodnicy, umiejscowieniem przypominającą nieco „grille” niektórych modeli Lexusa. Maskę silnika mocno wydłużono, a osie rozstawiono w odległości 2860 mm. Samochód mierzy 4695 mm długości 1890 mm szerokości i 1340 mm wysokości.

Drzwi nie otwierają się w tradycyjny sposób, lecz unoszą ku górze. W tyle uwagę przyciągają światła zachodzące mocno na boki auta i podwójne końcówki rur wydechowych. 22-calowe obręcze z lekkich stopów wykonano dodając elementy z włókna węglowego. Całość sprawia wrażenie nowoczesnego, atrakcyjnego coupe o sportowym charakterze.

Wnętrze HND-9 wyróżnia współczesne wzornictwo stworzone przez projektantów z ambicjami, by zaoferować użytkownikom luksusowe warunki podróżowania. Dominującym motywem jest dynamiczny kształt spirali. Fotele pokryto sportową, siatkową tkaniną, która przybiera różne odcienie w zależności od kąta padania światła. Kokpit naszpikowany zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi był wzorowany na kokpicie pilota samolotu.

Napęd Hyundaia HND-9 stanowi 3,3-litrowy silnik GDi turbo połączony z 8-biegową przekładnią automatyczną. Jednostka napędowa generuje moc 370 KM.

Zdjęcia: Hyundai, opracowanie: BM