MotoNews.pl

Hyundai HND-9 – nowe koncepcyjne, luksusowe coupe o sportowym charakterze

22 marca 2013

Hyundai HND-9 1

Hyundai Motor Company opublikował dziś dwie pierwsze wizualizacje nowego pojazdu koncepcyjnego o nazwie HND-9. W zamyśle producenta jest to zapowiedź nowego, luksusowego coupe o sportowej specyfikacji.

HND-9 jest też ewolucyjnym rozwinięciem filozofii wzornictwa marki wyrażonej hasłem „fluidic sculpture”, czyli „opływowa rzeźba”. Dziewiąty pojazd koncepcyjny, jaki stworzyło centrum badań i rozwoju Hyundai Motor Group z siedzibą w koreańskim Namyang wyróżnia się wyrafinowanymi detalami podkreślającymi wygląd charakterystyczny dla samochodów klasy premium. Szczególną uwagę zwraca wyrazista, długa maska silnika i duży rozstaw osi Hyundaia HND-9. W zamyśle projektantów miała to być nowoczesna reinterpretacja eleganckiego wizerunku klasycznego, sportowego coupe klasy premium.

Opływową i smukłą sylwetkę nadwozia definiują linie ciągnące się od reflektorów po bagażnik, które tworzą obszerne nadwozie o mocnym charakterze z przykuwającą uwagę, szeroką atrapą chłodnicy o sześciokątnym kształcie. Hyundai HND-9 został także wyposażony w unoszone ku górze drzwi przypominające rozwiązania, jakie można oglądać w modelach Lamborghini. Nadwozie pokryto srebrnym lakierem o dyskretnym połysku. W tyle można zauważyć podwójne końcówki rur wydechowych i światła o dość futurystycznym kształcie.

Sportowe, koncepcyjne coupe HND-9 napędza 3,3-litrowy silnik benzynowy GDi turbo współpracujący z 8-biegową przekładnią automatyczną przekazującą moc na tylną oś. Jednostka napędowa generuje 370 KM mocy.

Hyundai HND-9 będzie mieć swoją światową premierą 28 marca, na specjalnej konferencji w dniu rozpoczęcia salonu motoryzacyjnego w Seulu. Więcej szczegółów na temat tego pojazdu koncepcyjnego mamy poznać właśnie tego dnia.

Zdjęcia: Hyundai, opracowanie: BM