MotoNews.pl

Lancia Ypsilon Elefantino

08 kwietnia 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Lancia Ypsilon Elefantino 6

Lancia rozpoczyna właśnie we Włoszech sprzedaż modelu Ypsilon w specjalnej edycji o śmiesznej nazwie “Elefantino”, co można przetłumaczyć na język polski jako: „Słoniątko”. Limitowana seria będzie dostępna we wszystkich wersjach silnikowych (1,2-litrowym o mocy 69 KM, 0,9-litrowym Turbo Twin Air o mocy 85 KM, 1,3-litrowym MultiJet o mocy 95 KM, 1,2-litrowym LPG o mocy 69 KM lub 0,9-litrowym Turbo TwinAir Methane o mocy 80 KM) w połączeniu z przekładnią manualną.

Pięciodrzwiowy Ypsilon Elefantino wyróżnia się zewnętrznie małym symbolem słonia umieszczonym obok logo modelu na pokrywie bagażnika, która zawsze ma błyszczący czarny kolor. Reszta nadwozia może zostać pokryta lakierem w odcieniu beżu, bieli, szarości, czerni lub fioletu. Od czerwca będzie można nabyć także turkusową Lancię Ypsilon Elefantino. Obudowy lusterek bocznych ozdobiono grafiką w kolorze fuksji. Fuksjowe elementy znajdziemy też na obręczach, zagłówkach foteli i przeszyciach tapicerki. Klamki drzwiowe mają kolor nadwozia. We wnętrzu zamontowano kierownicę pokrytą skórą, chromowane wykończenia deski rozdzielczej i fotele obite czarną tkaniną.

Ypsilon Elefantino wyróżnia się także obszerną ofertą wyposażenia. Na liście standardowych komponentów znalazły się między innymi: pilot otwierający drzwi, skórzana gałka dźwigni zmiany biegów, opuszczane elektrycznie szyby, oparcie tylnej kanapy dzielone w stosunku 50/50, 15-calowe obręcze z lekkich stopów, klimatyzacja i radio z odtwarzaczem płyt CD i plików .mp3. O bezpieczeństwo pasażerów dbają systemy ABS i EBD oraz przednie i boczne poduszki powietrzne.

 

Zdjęcia: Lancia, opracowanie: BM