MotoNews.pl

Chelsea Wide Track Military Grey Land Rover Defender według Kahn Design

16 kwietnia 2013

Kategoria | Kahn Design  Tuning
Kahn Land Rover Defender 6

Na Land Rovera Defendera patrzy się przyjemnie niezależnie od sytuacji, a jeśli jeszcze ktoś lekko go “podrasuje”, tak jak brytyjska firma tuningowa Kahn Design, to pozostaje już tylko zająć miejsce za kierownicą i obrać kierunek na jakąś niezbyt równą okolicę.

Model, który możemy podziwiać na zdjęciach, to XS90 z 2,2-litrowym silnikiem TDCI, któremu Kahn Design zaaplikował pakiet komponentów poszerzających nadwozie o nazwie Chelsea. Terenówka została utrzymana w surowym stylu – nadwozie pokryto lakierem w odcieniu wojskowej szarości. Defender zyskał poszerzone nadkola o agresywnej stylistyce pokryte lakierem w odcieniu satynowej czerni, spojlery z otworami wentylacyjnymi, specjalne chlapacze, nową atrapę chłodnicy z logo Kahn, otwory wentylacyjne na masce osłonięte siatką, reflektory ksenonowe z elementem dekoracyjnym przypominającym celownik, boczne otwory wentylacyjne osłonięte siatką i dach wykończony lakierem w odcieniu satynowej czerni, owalną plakietkę z logo Kahn na pokrywie bagażnika, czerwone zaciski hamulcowe, diody podświetlające nawierzchnię drogi po otwarciu drzwi i specjalną pokrywę na koło zapasowe. Wisienkę na torcie stanowią nowe 16-calowe obręcze 1948 Defend w kolorze satynowej czerni.

Indywidualny styl wnętrzu Land Rovera nadały sportowe fotele GTB z przodu, składane fotele w tyle, pokryta skórą kierownica ze stalowymi elementami, wentylowane nakładki z aluminium na pedały gazu, hamulca i sprzęgła, specjalne oświetlenie, nowe dywaniki, specjalna gaśnica Kahna i obrotomierz oraz zegar o czerwonych tarczach.

Zdjęcia: Kahn Design, opracowanie: BM