MotoNews.pl

Land Rover Defender Concept 17, czyli: jeśli wybierasz się na wojnę

24 sierpnia 2012

Kategoria | Kahn Design  Tuning
Concept 17 Defender 3

Brytyjska firma tuningowa Kahn Design jest niezwykle płodna, dosłownie nie ma tygodnia, żeby nie pochwaliła się jakimś swoim nowym produktem. Tuner pozostaje wierny wyspiarskim markom i wykazuje szczególne upodobanie do modeli marki Range Rover (tu można przypomnieć na przykład: Range Rovera Evoque Capital City Edition), Jeep (np. Jeep Wrangler w militarnej odsłonie) i Land Rover (np. ciekawa przeróbka klasycznego Land Rovera Defendera XS 90). Nie inaczej jest i tym razem.

Kahn Design pochwalił się ostatnio pierwszymi szkicami pojazdu, który nazwał Concept 17 Defender 2012. Mamy więc znów do czynienia z Land Roverem i – jak się wydaje – Kahn Design znów zanurzył się w militarnych klimatach. Produkt nie jest jeszcze gotowy – ma powstać w ciągu kilku najbliższych miesięcy, ale tuner zdradził już kilka szczegółów dotyczących programu modyfikacji.

Elementy, które mają nadać modelowi Concept 17 Defender unikalnego charakteru są: nowe nadkola, nowy układ wydechowy, nowa osłona na koło zapasowe, nowe fartuchy błotnika („chlapacze”), opcjonalne oszklenie za pomocą szyb kuloodpornych i specjalny lakier nadwozia. Jak twierdzi producent, modyfikacje te sprawią, że…

…pojazd pozostanie bardziej mobilny w strefie działań wojennych i zwiększy szanse pasażerów na przeżycie.

Doprawdy nie wiemy, kim mają być przyszli nabywcy Defendera w interpretacji Kahn Design – korespondentami wojennymi? żołnierzami? szabrownikami? członkami gangu walczącymi o przywództwo „na dzielnicy”? …bo przeciętny Kowalski ma chyba małe szanse, żeby znaleźć się wraz ze swoim Jeepem w środku konfliktu zbrojnego.

Pan Afzal Kahn jako Brytyjczyk dba jednak, żeby praktyczny charakter samochodu nie oznaczał braku dobrego stylu, dlatego Concept 17 Defender ma zostać zaopatrzony w specjalne, 18-calowe obręcze.

Zdjęcia: Kahn Design, opracowanie: BM