MotoNews.pl

BMW M3 Big Purp

16 kwietnia 2013

Kategoria | Tuning
Marka, model | , ,
BMW M3 BigPurp 12

Tuner z New Jersey, Autocouture przedstawił swoją wizję BMW E92 M3. Samochód ma ciekawy kolor nadwozia – ciemny fiolet graniczący z czernią. Natomiast pokrywę silnika i kilka elementów wykończenia wnętrza (listwy drzwiowe, fragmenty deski rozdzielczej) pokryto niecodziennym wzorem przypominającym rozpryski kolorowych farb. BMW ma nowy zderzak przedni i splitter z włókna węglowego. Wygląd reflektorów zmienił amerykański guru oświetlenia samochodowego: Jehad Zeidan z LightModz. Poza tym M3 ma nowy dyfuzor przygotowany przez Mode Carbon i pokrywę bagażnika stworzoną przez Vorsteinera. Stuningowaną wersję BMW M3 Amerykanie ochrzcili mianem „Big Purp”.

Panowie z Autocouture zastosowali w bawarskim modelu zestaw turbosprężarek VT2-650 przygotowany przez ESS Tuning. Zmodyfikowano także układ wydechowy – tuner przerobił fabryczny układ i wymienił system catback na komponent własnego projektu. Jak twierdzą przedstawiciele AutoCouture pozwoliło to na uzyskanie bardziej wyrafinowanego dźwięku wydobywającego się z końcówek rur wydechowych.

BMW M3 zyskało także nowe, 18-calowe obręcze z lekkich stopów Volk TE37-SL. Tarcze hamulcowe o średnicy 405 mm dostarczył Alcon. W zawieszeniu zastosowano zestaw coil-over KW Club Sport i stabilizatory poprzeczne Racing Dynamic.

Wnętrze – podobnie, jak nadwozie, nawiązuje do stylu samochodów biorących udział w zmaganiach sportowych. Kabinę wyposażono w fotele Recaro Sportster CS pokryte czerwoną skórą. Do tego dodano czerwone, jasno- i ciemnoniebieskie akcenty. Kierowca ma do swojej dyspozycji kierownicę obitą Alcantarą o spłaszczonej dolnej części wieńca, wydłużone manetki DCT i nową dźwignię zmiany biegów.

Zdjęcia: Autocouture, opracowanie: BM