MotoNews.pl

Rolls-Royce Ghost Alpine Trial Collection

19 kwietnia 2013

Kategoria | Premiery  Rynek Premium  Targi
Rolls Royce 4

Sto lat temu, w czerwcu, cztery Rolls-Royce’y Silver Ghost wzięły udział w austriackim Alpine Trials, jednym z najtrudniejszych rajdów wytrzymałościowych tamtych czasów. Pokonały 1820 mil, czyli ponad 2900 km w trudno dostępnym, górskim terenie i ugruntowały reputację marki w zakresie niezawodności i technicznej doskonałości, którą Rolls-Royce cieszy się do dziś.

Na tegorocznej wystawie Auto China w Szanghaju oddział modeli specjalnych brytyjskiego producenta z Goodwood zaprezentuje rocznicową kolekcję Alpine Trial. Po raz pierwszy model specjalny zainspirowała historia Rolls-Royce’a. Limitowana seria Ghosta wyróżnia się detalami stylistycznymi nawiązującymi do samochodów, które w 1913 roku wzięły udział w Alpine Trials. Na przykład kolor nadwozia nawiązuje do koloru modelu Silver Ghost, którym sto lat temu kierował James Radley. Kolekcja specjalna zapożyczyła również z samochodu Radleya czarną atrapę chłodnicy i obręcze.

We wnętrzu znajdziemy zegar z zaznaczonymi etapami legendarnego rajdu i czasem przejazdu historycznych modeli. Intarsje na piknikowych stoliczkach w tyle samochodu i przedni panel przedstawiają topografię i odcinki alpejskiej trasy. Każdy z elementów został wykonany ręcznie. Całość uzupełnia namalowana ręcznie, dekoracyjna linia na nadwoziu nawiązująca do czterech Rolls-Royce’ów, które wzięły udział w alpejskim rajdzie oraz podsufitka w kolorze dopasowanym do koloru maski silnika samochodu Radleya.

Zdjęcia: Rolls-Royce, opracowanie: BM