MotoNews.pl

Rolls-Royce prezentuje specjalne modele w stylu Art Deco

27 września 2012

Rolls-Royce Phantom 2a

Rolls-Royce właśnie zaprezentował nowy projekt inspirowany okresem Art Deco. To trzy modele: limuzyna Phantom, Phantom Drophead Coupe i Ghost w odsłonach, które mają przypominać o Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa i Wystawie Światowej z 1925 roku, jakie odbyły się w Paryżu. Specjalne warianty Rolls-Royce’ów pokazano na rozpoczęciu tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego odbywającego się również w stolicy Francji.

Phantom zyskał czarno-białe wnętrze oraz specjalne detale inspirowane sztuką zdobniczą z okresu Art Deco wykonane ręcznie przez rzemieślników pracujących dla brytyjskiego producenta. Elementy ze stali szlachetnej na półce, drzwiach i tylnym stoliku piknikowym również nawiązują do tej epoki. O Art Deco przypominają także typowe, geometryczne wzory wyhaftowane na zagłówkach foteli i umieszczone na progach. Model będzie oferowany w kilku kolorach nadwozia: czarnym, „arabskim błękicie”, „pudrowym błękicie” i arktycznej bieli. Na masce jego silnika umieszczono podświetlaną figurkę Spirit of Ecstasy.

Phantom Drophead Coupé wyróżnia się intarsjami z macicy perłowej.

Elegancką prostotę Ghosta podkreślił błękitny lakier nadwozia w specjalnym odcieniu „cobalto blue” ze srebrnymi wykończeniami. Na masce ma także podświetlaną figurkę Spirit of Ecstasy. We wnętrzu kabiny znalazły się intrygujące intarsje i haftowane motywy Art Deco.

Zdjęcia: Rolls-Royce, opracowanie: BM