MotoNews.pl

McLaren MP4-12C Spyder o mocy 700 KM

29 maja 2013

Kategoria | Tuning  Wheelsandmore
McLaren MP4 1C Spyder 6

Panowie z firmy tuningowej Wheelsandmore wyraźnie lubią szybkie, luksusowe samochody. W styczniu mogliśmy oglądać ich przeróbkę jednego z najnowszych członków stajni Ferrari, modelu Ferrari FF, a teraz spece z Wheelsandmore pokazują swoją interpretację modelu McLaren Mp4-12C Spyder. Brytyjski kabriolet i bez modyfikacji ma się czym pochwalić, zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i osiągi, jednak eksperci z Wheelsandmore sprawili, że będzie budzić jeszcze więcej emocji.

Dla 3,8-litrowej jednostki napędowej biturbo zaproponowali dwuetapowy program wzmacniający, który można zastosować zarówno w wersji silnikowej sprzed 2013 roku o fabrycznej mocy 600 KM, jak i w nowej odsłonie silnika o standardowej mocy 626 KM. Jeśli skorzystamy tylko z pierwszej części programu wzmacniającego o nazwie Stage One, to po przeprogramowaniu jednostki kontrolnej silnika będziemy mogli korzystać z mocy 650 KM i maksymalnego momentu obrotowego 625 Nm. Jeśli lubimy życie na krawędzi, to warto wybrać program Stage Two, a nasz McLaren MP4-12C Spyder zyska dodatkowo nowy układ wydechowy z przepustnicami i konwerterami katalitycznymi, co sprawi, że kabriolet będzie generować moc aż 700 KM i maksymalny moment obrotowy 650 Nm.

Atrakcje wizualne w McLarenie MP4-12C Spyder przerobionym przez Wheelsandmore są dość subtelne. Auto ma nowe obręcze z lekkich stopów 6Sporz², które są dostępne w różnych kolorach i wykończeniach i mają średnicę 20 cali przy przedniej osi oraz 21 cali przy tylnej osi. Na nowych obręczach zamontowano ogumienie marki Continental w rozmiarze 255/30/20 z przodu i 325/25/21 z tyłu.

Tuner oferuje możliwość pokrycia nadwozia sportowego McLarena matową folią w ciemnym odcieniu koloru granatowego lub szarym lakierem zestawionymi z pomarańczowymi akcentami na obudowach lusterek bocznych i pasem biegnącym przez maskę po bagażnik i tylny dyfuzor. Zaciski hamulcowe również mają kolor pomarańczowy.

Zdjęcia: Wheelsandmore, opracowanie: BM