MotoNews.pl

Gemballa na wyścigach

22 sierpnia 2011

Kategoria | Gemballa  Tuning
Gemballa McLaren MP4 12C GT3 5

Niemiecki specjalista od tuningu Porsche, firma Gemballa, ostatnimi czasy przechodziła mocne zawirowania związane ze zniknięciem, a jak się później okazało, również zamordowaniem jej dotychczasowego właściciela. Przedsiębiorstwo przeorganizowało się jednak, zyskało nowy zarząd i podjęło dalszą pracę. Wygląda jednak na to, że nowi menadżerowi postanowili nieco zmienić profil działalności, ponieważ ogłosili, że Gemballa weźmie udział w sezonie wyścigowym 2012 i wystawi do zmagań dwa McLareny MP4-12 C GT3.

Nowy właściciel Steffen Korbach zdecydował, że będzie to najlepsza forma uczczenia 30-lecia istnienia przedsiębiorstwa. Menadżerem teamu Gemballa będzie Sascha Bert, kierowca i instruktor o bogatym doświadczeniu w sportach wyścigowych, który brał udział w seriach Formuły 3 i FIA GT.

McLaren MP4-12C GT3 to wciąż dość nowy model wyścigowy, który nadal ma sporo do udowodnienia na torze, ale jak twierdzi Korbach, pojazd ma potencjał, by zostać liderem. Samochód napędza 3,8-litrowy silnik V8 biturbo współpracujący ze specjalną, sekwencyjną przekładnią 6-biegową. MP4-12C GT3 wyposażono w klatkę bezpieczeństwa z włókna węglowego i nowy pakiet aerodynamiczny, na który składa się splitter przedni, zamontowane na stałe, duże, tylne skrzydło, powiększone otwory wentylacyjne i tylny dyfuzor.

Zdjęcia: Gemballa, opracowanie: BM