MotoNews.pl

Ferrari FF według Wheelsandmore

01 lutego 2013

Kategoria | Tuning  Wheelsandmore
Marka, model | ,
Wheelsandmore Ferrari FF 7

Tuner Wheelsandmore, znany głównie z produkcji ciekawych wzorów obręczy z lekkich stopów, przedstawił ostatnio swój pakiet modyfikacji dla modelu Ferrari FF. Oczywiście nie zabrakło w nim nowych, wyjątkowo lekkich obręczy 6 Sporz² w kilku różnych wzorach. Mają średnicę 21 cali na przednich kołach i 22 cali na tylnych. Zamontowano na nich wyczynowe ogumienie Pirelli P Zero Nero.

Tuner zastosował także nowy zestaw typu coil over i wymienił sprężyny w zawieszeniu, dzięki czemu udało się je obniżyć i 25 mm. Dodatkowo panowie z Wheelsandmore popracowali także nieco nad wyglądem układu wydechowego i wymienili standardowe końcówki rur wydechowych na nowe, wykonane ze stali szlachetnej.

Wheelsandmore proponuje także tuning techniczny w postaci pakietu Stage 1. Za cenę 3782 euro dokonają chip tuningu i przeprogramują jednostkę kontrolną silnika tak, by jego moc wzrosła z fabrycznych 660 KM do 684 KM, a maksymalny moment obrotowy z 683 Nm do 705 Nm. Jeśli uznamy, że to zbyt mało, zawsze możemy skorzystać z drugiego pakietu o nazwie Stage 2. Kosztuje wprawdzie „trochę” więcej, bo, 9244 euro, ale dzięki niemu oprócz przeprogramowania jednostki kontrolnej silnika wymieniony zostanie także układ wydechowy, co powinno zaowocować wzrostem mocy do 700 KM i maksymalnego momentu obrotowego do 715 Nm.

Zdjęcia: Wheelsandmore, opracowanie: BM