MotoNews.pl

Jaguar XF z nowym programem tuningowym od Loder1899

25 czerwca 2013

Kategoria | Loder 1899  Tuning
Marka, model | ,
Jaguar XF Loder1899 7

Eksperci z tuningowej firmy Loder1899 zaprezentowali właśnie nowy program modyfikacji dla Jaguara XF. Panowie z Loder 1899 przeprogramowali jednostkę kontrolną silnika, co dało rezultaty w postaci wzmocnienia 3-litrowej jednostki napędowej z fabrycznych 275 KM do 310 KM. W tym samym czasie maksymalny moment obrotowy wzrósł z 600 do 680 Nm. Dzięki takiemu tuningowi luksusowy, sportowy model brytyjskiej marki może przyspieszyć z miejsca do 100 km/h w ciągu zaledwie 6,2 sekundy, czyli o 0,2 sekundy szybciej niż wersja standardowa. Po załatwieniu spraw technicznych specjaliści z Loder 1899 skupili się na zmianach stylistyki nadwozia Jaguara XF.

Pierwszą nowością, jaka zwraca na siebie uwagę podczas oglądania stunigowanego Jaguara XF z zewnątrz jest zestaw nowych, czarnych obręczy z lekkich stopów o średnicy 21 cali, na których zamontowano wyczynowe ogumienie. Poza tym nadwozie samochodu otrzymało nowy fartuch przedni, a w tyle: dyfuzor wykonany z włókna węglowego oraz spojler na pokrywie bagażnika. Poza tym na kratce atrapy chłodnicy, reflektorach, wlotach powietrza, otworach wentylacyjnych maski silnika i światłach tylnych pojawiły się przyciemnione akcenty. Przyciemniono nawet plakietkę z nazwą modelu oraz szyby.

Końcowym akcentem tuningowego programu, jaki Loder 1899 przygotował dla Jaguara XF, jest (opcjonalna) wymiana standardowego układy wydechowego na nowy, sportowy wariant, co pozwala nie tylko poprawić dźwięk wydobywający się z końcówek rur wydechowych, lecz także nieznacznie wzmacnia silnik.

Zdjęcia: fancytuning.com, opracowanie: BM