MotoNews.pl

Supersamochód Galpin Ford GTR1 zadebiutuje na Konkursie Elegancji w Pebble Beach

31 lipca 2013

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
Galpin Ford GTR1 2

Do rozpoczęcia tegorocznego Konkursu Elegancji w kalifornijskim Pebble Beach zostały niecałe trzy tygodnie i powoli dowiadujemy się, kto i jakie atrakcje zamierza pokazać na tej oryginalnej imprezie motoryzacyjnej gromadzącej co roku najbardziej luksusowe i oryginalne modele samochodów. Wiemy już, że Cadillac pokaże w Kalifornii nowy pojazd koncepcyjny, a teraz firma Galpin Auto Sports oświadczyła, że ma zamiar podbić serca odwiedzających Pebble Beach supersamochodem o mocy ponad 1000 KM.

Galpin Auto Sports to amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się modyfikacjami samochodów zgodnie z wytycznymi przyszłych właścicieli, znane z udziału w programie MTV „Odpicuj mi brykę” (Pimp my ride). Na konkurs w Pebble Beach specjaliści z Galpin Auto Sports przygotowali dzieło o nazwie Galpin Ford GTR1. Samochód bazuje na Fordzie GT w wersji z lat 2004-2006. Pod maską kryje 5,4-litrowy silnik V8 biturbo generujący dokładnie 1024 KM mocy i maksymalny moment obrotowy 1002 Nm. Podobno „odpicowany” Ford może rozwinąć prędkość maksymalną 362 km/h.

W oficjalnym komunikacie firma oznajmiła, że Galpin Ford GTR1 będzie wyposażony w wykonane ręcznie nadwozie z aluminium, które upodobnia je nieco do Shelby GR-1 Concept, 20-calowe obręcze z lekkich stopów, ogumienie Pirelli P-Zero oraz układ hamulcowy z tarczami z włókna węglowego zapatrzonymi w 6-tłoczkowe zaciski. W kabinie znajdzie się także szereg nowych elementów, takich jak: aluminiowa panel ze wskaźnikami i przełącznikami, system audio marki McIntosch, fotele, panele drzwiowe, deska rozdzielcza i podsufitka obite skórą.

Nie wiemy, ile będzie kosztować supersamochód, ale biorąc pod uwagę, że Galpin Auto Sports ma zamiar wyprodukować go w formie „wyjątkowo limitowanej” serii, zapewne sporo.

Zdjęcia: autoevolution.com, opracowanie: BM