MotoNews.pl

Zobacz jak pali gumy stuningowany SRT Viper

08 sierpnia 2013

Kategoria | Tuning
Marka, model | , , ,
SRT Viper 10

Vivid Racing, amerykański dystrybutor sportowych części samochodowych, przygotowuje specjalny projekt wraz z Seibon International (przedsiębiorstwem produkującym komponenty nadwoziowe z włókna węglowego) z myślą o tegorocznym SEMA Show, które odbędzie się w Las Vegas w dniach 5-8 listopada. Projekt zakłada poważną modyfikację standardowego SRT Viper w wersji na ten rok. Prace są już dość zaawansowane, bo do serwisu YouTube trafił filmik dokumentujący, jak Viper „pali gumy” na torze, a następnie przechodzi próbę pomiaru mocy na dynamometrze.

W SRT Viperze wymontowano przedni i tylny zderzak oraz maskę silnika, zastępując te elementy komponentami Seibon International. Samochód otrzymał też dyfuzor tylny z włókna węglowego, nową pokrywę bagażnika i dokładkę na spojler przedni. Ostateczna wersja, która zostanie zaprezentowana na SEMA Show będzie także mieć nowe fartuchy boczne.

Samochód nie bez powodu był testowany na dynamometrze – wprawdzie wykazał on „zwykłą” moc, ale Vivid Racing chce wymienić w Viperze układ wydechowy, układ dolotowy, niektóre elementy silnika oraz zmienić ustawienia zawieszenia, więc z pewnością później ponownie sprawdzi, jak to wpłynęło na osiągi modelu.


Zdjęcia: Vivid Racing, opracowanie: BM