MotoNews.pl

BMW F10 M5 z pakietem tuningowym od Vorsteinera

08 sierpnia 2013

Kategoria | Tuning  Vorsteiner
Marka, model | , ,
Vorsteiner BMW M5 18

Pierwsze BMW M5 pojawiło się na rynku ponad ćwierć wieku temu i przez wszystkie lata aż po dziś zachowało status oryginalnego, czterodrzwiowego supersamochodu. Status ten wyjątkowo wyraźnie prezentuje tez aktualna generacja modelu. Choć BMW F10 M5 już opuszczając fabrykę charakteryzuje się wyraźnie agresywnym stylem, to firma tuningowa Vorsteiner uznała, że można jeszcze bardziej podkreślić „testosteronowy” charakter „beemki” zachowując przy tym grację oryginalnych linii i elementów stylistycznych. Tunerzy zabrali się do pracy i właśnie pochwalili się efektami.

Przygotowali dla BMW F10 M5 pakiet komponentów poprawiających aerodynamikę nadwozia wykonanych z włókna węglowego. Sportowy sedan wzbogacił się o nowy spojler przedni, nowy dyfuzor w tyle i nowy spojler na pokrywie bagażnika. Standardowe obręcze wymieniono na 21-calowe modele VS-190 Forged Monoblock.

Ciekawy jest proces produkcyjny komponentów z włókna węglowego. Najpierw są modelowane przy użyciu skanera 3D, co zapewnia dużą dokładność i świetne dopasowanie. Następnie elementy przedprodukcyjne są testowane w tunelu aerodynamicznym, a ich kształt dopasowuje się, by uzyskać jak najmniejszy współczynnik oporu powietrza i by w jak największym stopniu poprawiały siłę docisku osi tylnej BMW do podłoża i zmniejszały unoszenie osi przedniej. Włókno węglowe zabezpieczane jest dodatkowo warstwą przejrzystego lakieru.

Zdjęcia: Vorsteiner, opracowanie: BM