MotoNews.pl

Nowa, koncepcyjna KIA pojawi się na Międzynarodowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie

09 sierpnia 2013

Marka, model |
Kia concept 2

Koreański producent zapowiedział właśnie, że na targach IAA we Frankfurcie, które rozpoczną się już 10 września, zaprezentuje zupełnie nowy, europejski pojazd koncepcyjny. W komunikacie prasowym KIA opisuje nowy model jako: „swawolny, lecz odważny, solidny, lecz niepozbawiony szelmowskiego uroku”. Nowy pojazd koncepcyjny marki KIA ma zapowiadać, jak będzie wyglądać design nowych modeli z segmentu B gotowych do podbicia serc mieszkańców miast dzięki unikalnemu stylowi i niezawodności.

Podejmując każde wyzwanie, jakie może rzucić mu nowoczesny kierowca, nowa koncepcyjna KIA łączy młodzieńczy charakter z widoczną na pierwszy rzut oka solidnością i trwałością stylowego nadwozia prezentując połączenie kontrastujących ze sobą materiałów z kompaktowymi wymiarami i dobrymi własnościami użytkowymi.

Projektanci KIA chcieli, by nowy kompaktowy samochód spełniał wymagania wymagających klientów o indywidualnych upodobaniach, dla których „liczy się rozmiar”. Koncepcyjny pojazd został wyposażony w elementy, które dość rzadko występują w mniejszych samochodach i został zaprojektowany w Europie, z myślą o europejskich gustach i oczekiwaniach.

Mimo, że aktualnie KIA nie planuje dalszych prac nad konceptem i doprowadzenia go do fazy produkcyjnej, to samochód, który zadebiutuje we Frankfurcie ma posłużyć jako „papierek lakmusowy” diagnozujący zainteresowanie potencjalnych klientów tego typu rozwiązaniami.

Zdjęcia: Kia, opracowanie: BM